Pes hystericky štěkal v obchodě a díky tomu personál odhalil nemilou pravdu o majitelích

Fotografie: Freepik

Jakmile pracujete ve službách a jste každý den v kontaktu s lidmi, mohli byste říct, že vás jen tak něco nepřekvapí. Tohle ovšem překvapilo úplně všechny a nelze se divit.

Práce s lidmi celkově není jednoduchá záležitost, zvláště potom v obchodě. Často si totiž dovolují, neumí slušně pozdravit a nebo si přijdou na personál vylít osobní problémy. Na to vše jsou lidé pracující v této oblasti poněkud zvyklí, co ale nečekali byla tato návštěva zdánlivě normálně vypadajících majitelů se psem. Ten svým chováním přitáhl pozornost všech a vlastně se tím zachránil.

Začal hystericky štěkat a své majitele

Příběh začíná u psího trenéra jménem Yves Jodoin, který jako každý den prodával ve zverimexu „Au Royaume des Animaux“ v Quebecu v Kanadě, a tak nějak si hleděl svého. Jeho pohodu ovšem narušil příchod pětiměsíčního australského ovčáka a jeho dvou majitelů. Již v momentě, kdy vešli dovnitř, začal ovčák soustavně a dost nahlas štěkat a nechtěl přestat ani poté, co dostal pamlsky na uklidnění.

Fotografie: Depositphotos

Yves toho ví o zvířatech hodně, s jeho profesí se nelze divit a okamžitě si tedy všiml, že něco není v pořádku. Rychle totiž pochopil, že pes neštěkal jen tak a za chvíli pojal vážné podezření, které si rozhodl jít okamžitě ověřit. Šel na to samozřejmě pomalu, nejprve se prostě jen vyptával na obyčejné otázky.

Konfrontoval majitele přímo v obchodě

Bohužel se mu ale nedostávalo žádné přímé odpovědi, jakoby snad majitelé za těch pět měsíců vůbec nevěděli, koho to vychovávají. Tato skutečnost akorát začala potvrzovat podezření, které Yves pojal, rozhodl se tedy nepřestávat s kladením dotazů. Mezitím dal pokyn svému kolegovi a ten začal na internetu pátrat po pohřešovaných psech.

Fotografie: Unsplash

Brzy se ukázalo, že ten, který s nimi byl v obchodě a nechtěl přestat štěkat, byl úplně stejný jako jeden, který se zrovna pohřešoval. Jeho jméno bylo Vango a zrovna nedávno byl ukraden. A aby toho nebylo málo, Yves si vzpomněl, že Vanga jako malé štěně cvičil. Svou verzi okamžitě otestoval, zadal mu povel a Vango hned přiběhl a na slovo poslechl. V tento moment si již byl jistý, Lidé v prodejně Vanga ukradli.

Smutní zloději se přiznali hned

Celý personál se do situace vložil, falešné majitele udrželi v obchodě a ti se brzy přiznali, jak se věci mají. Konkrétně žena chtěla již delší dobu vlastnit psa, žádného si ale dovolit nemohla. Jakmile Vanga našla v lesní oblasti nedaleko svého bydliště, neváhala ani vteřinu a vzala si jej domů.

Fotografie: Depositphotos

Vše se vyřešilo poněkud v klidu, zlodějíčci jednoduše odešli bez psa a ten již celý natěšený čekal na svou pravou majitelku, kterou Yves okamžitě kontaktoval. Ta byla velmi mile překvapena, jelikož přestávala věřit, že svého milovaného mazlíčka ještě někdy uvidí. Nebýt pozorného personálu v obchodě, nejspíš by to takový šťastný konec nemělo.

Zdroj: Djurbibeln

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]