Infarkt nemusí přijít znenadání. Může ho signalizovat pocení, dech i ztráta vlasů

Infarkt, velmi známý zdravotní problém, není třeba představovat. Jde o zdravotního strašáka, u kterého nikdy nevíte, kdy vás může postihnout. Blížící se infarkt můžete rozpoznat už měsíc předem podle příznaků, jejichž výčet jsme si pro vás dnes připravili. Buďte tedy pozorní a nezanedbávejte je, mohlo by to pro vás mít vážné následky.

Infarkt útočí nečekaně

O infarktu jste všichni jistě dobře slyšeli a není tak třeba se o něm velmi rozepisovat. Infarkt postihuje spíše starší lidi a lidi, kteří žijí nezdravým životním stylem. Také stres je velmi významným spouštěčem infarktu. V poslední době se infarkt objevuje ve velké míře i u mladých zdravých lidí. Z toho důvodu lze soudit, že infarkt si opravdu nevybírá a na jeho následky může doplatit naprosto každý.

Věděli jste však, že existují určité signály, pomocí nichž můžete snadno rozeznat blížící se infarkt? Dokonce už měsíc předem. Není tak třeba žít v neustálém strachu, stačí jen trocha pozornosti k sobě a svému tělu. Pojďte se tedy podívat, na které příznaky je dobré dát si pozor.

Těžké dýchání a nadměrné pocení

Objeví-li se u vás problémy s dechem nebo pocením, pravděpodobně vám hrozí do měsíce infarkt. Stane-li se vám, že vám dělá problémy hluboké nadechnutí, lapáte po dechu nebo vás přepadávají závratě, rozhodně zpozorněte. Také pocit, že dlouho zadržujete dech může být alarmující. Tento signál se může objevit už i půl roku dopředu.

Zpozorujete-li u sebe, že se v poslední době nadměrně potíte, aniž byste vyvíjeli nějakou činnost nebo byli v horkém počasí, je dobré zpozornět. Především tehdy, pokud se u vás nadměrné pocení vyskytne poprvé. I toto může být signál, že se infarkt blíží.

Změna režimu a úbytek vlasů

Lidské tělo je úžasný nástroj, a proto když se v něm něco děje, většinou se to navenek projeví, například denními aktivitami. Změní-li se zničehonic vaše denní aktivity, aniž byste chtěli, infarkt je na cestě. Příkladem takových změn může být: nespavost, únava při jednoduchých činnostech, změna času spánku a buzení. Mějte se na pozoru.

Signálem může být také obyčejné vypadávání vlasů. Aby tento signál souvisel s infarktem, projevuje se většinou ve spojitosti s dalšími signály. V opačném případě může jít jen o genetické potíže, které lze případně řešit vitaminy a minerály.

Problémy se srdcem a bolesti

S infarktem souvisí samozřejmě problémy se srdcem. Konkrétně máme na mysli zvýšenou srdeční frekvenci (tachykardii) a nepravidelný srdeční rytmus (arytmie). Příznak se většinou objeví na krátkou dobu, ale jde o jeden z hlavních signálů, který by se neměl podcenit.

Také silné bolesti mohou předznamenávat příchod infarktu. Jde například o bolesti v obou pažích, v čelistech, v krku, v ramenou nebo na hrudi. Konkrétně bolest na hrudi je hlavním signálem, kterému byste měli věnovat pozornost.