Jablečný ocet není jen přísada do jídla. Pomůže i při čištění domácnosti

Fotografie: Getty Images

Připravili jsme pro Vás báječný recept z jablečného octa, který ocení všechny hospodyňky. Na co vše se dá jablečný ocet použít? Možná byste nevěřili, co právě tento produkt dokáže v domácnosti, když ho nalijete do sklenice a necháte ho stát na určitém místě. Jakmile to zjistíte, budete chtít vyzkoušet všechny způsoby a triky, které tato zázračná tekutina dokáže.

Jablečný ocet jako dokonalý čistič

Jablečný ocet patří mezi jedny z nejužitečnějších věcí na světě. Je obdivován nejen pro svou chuť a blahodárné účinky na zdraví, ale také proto, že je báječným pomocníkem v domácnosti. Ano, jablečný ocet je považovaný za dokonalý čistič nečistot, jenž Vám usnadní mnoho práce a ušetří hromadu peněz.

Nejedná se totiž o žádný chemický přípravek, který stojí peníze, ale o obyčejnou přírodní tekutinu. Takže pokud i Vy přemýšlíte, že přestanete používat drahé a nebezpečné chemikálie, určitě si přečtěte následující postupy, které Vám mohou být dost užitečné.

Užitečné nápady a rady do domácnosti

Nyní Vám představíme pár jednoduchých a praktických rad s použitím jablečného octa, díky kterým docílíte čistoty a svěžesti Vašeho domova. Určitě stojí za to je vyzkoušet, protože opravdu fungují. Koneckonců až vyzkoušíte jeden, budete chtít hned vyzkoušet i druhý atd.

Zbavte se nečistot z odtoku a lepivých povrchů

Jako první uvádíme nápad, jak vyčistit kuchyňský odtok. Smíchejte půl šálku jablečného octa, půl šálku jedlé sody a směs nalijte do odtoku v kuchyňském dřezu. Jakmile to začne pěnit, znamená to, že složky začaly reagovat. Po několika minutách nalijte do odtoku horkou vodu. Vše.

Všichni známe ten pocit, když si koupíme novou věc (třeba knihu), která má na sobě lepící štítek. Po odstranění nám zbude lepivé místo, které nevypadá moc dobře. Stačí nanést trochu jablečného octu na lepkavé místo a nechat několik minut působit. Poté opláchnout vodou, nebo setřít vlhkou houbou (v případě knihy).

Zápach a tuky nemají šanci

Zápach z odpadkového koše umí být nesnesitelný a umí zamořit celý byt či dům. K tomu, abyste tento zápach neutralizovali a zbavili se ho, položte kousek chleba na dno odpadkového koše a nalijte na něj trochu jablečného octu. Přes noc nechte působit, ráno vyjměte a vyhoďte. Mělo by být po zápachu.

Tuky se usazují na nádobí neustále, především pokud je často používáme. Jejich odstraňování už tak snadné není, ale jablečný ocet si s tím poradí snadno a hravě. Připravte si směs 200 ml teplé vody, 2 polévkové lžíce pracího prostředku a 500 ml octa. Vše důkladně v láhvi protřepte a použijte k mytí nádobí.

Trápí-li Váš dům či byt příval much, poradí si s nimi jablečný ocet. Do plastového láhve nalijte trochu jablečného octa, přidejte 2 kapky saponátu, a dejte láhev na hmyzem frekventované místo. Už po krátké chvíli se začne pastička plnit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]