Studentka přišla na geniální způsob, jak pomocí obyčejných poliček získat maximum úložného prostoru

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena řešila nedostatek úložného prostoru ve svém studentském pokoji. Podívejte se, jak si s tímto problémem jednoduše a levně poradila.

Velkou výhodou na produktech IKEA je to, že si z nich můžete sestavit originální vybavení pokoje. Obzvlášť nákladově výhodné jsou oblíbené police Kallax, které se prodávají hned v několika rozměrech. Stačí trocha fantazie nebo inspirace z YouTube a sami zvládnete s malým úsilím vyřešit problém s úložnými prostory. Před touto studentkou stála velká výzva. Do malého pokojíku bylo třeba vtěsnat nějaký úložný prostor. Jak originálně si poradila, se můžete podívat ve videu níže.

Neměla, kam by dala své oblečení a další věci

Většina mladých lidí nebo studentů hledá praktická řešení, jak na malém prostoru využít každý volný centimetr. Kromě samotných úložných prostor je také dobré vědět, jak věci uvnitř uspořádat, abyste tento prostor co nejefektivněji využili. Tato mladá studentka si opravdu nemohla moc vyskakovat, co se týče velikosti jejího pokoje. Co dělat, když se vám sem vejde sotva postel a pracovní stůl?

Přišla tak se skvělým nápadem. Všechny úložné prostory spojila s místem na psaní. K tomuto projektu potřebovala 2 police Kallax se 4 přihrádkami, 2 police Kallax s 8 přihrádkami, 6 desek z tvrdého dřeva na rošt (135 cm), závěsy a záclonovou tyč. Nejprve všechny policové díly sestavila dle návodu. K tomu vám postačí jen imbusový klíč, pro pohodlnější sestavování se hodí aku vrtačka.

Pod postel se vlezl i pelíšek pro psa

Poté, co police smontovala, umístila 2 díly se 4 přihrádkami vedle sebe ke zdi, v místě, kde bude mít při spaní hlavu. Díly s 8 přihrádkami pak tvoří boky budoucí vyvýšené postele. Mezi nimi nechala dostatek místa, aby měla k úložným prostorům přístup. Nyní bylo potřeba vytvořit rošt pro matraci. K tomu použila 6 latí z tvrdého dřeva v délce 135 cm. Každou pevně přišroubovala k policovým dílům. Tím také celou konstrukci stabilizovala, aby vše drželo na svém místě.

Při výběru náhrobních květin dělá 90 % Čechů tuto zásadní chybu. Tyto druhy spolehlivě vydrží věčnost

A základ postele je hotový. Teď už jen položila na rošt širší matraci a nad hlavu přivrtala krátkou záclonovou tyč, na kterou navlékla jemnou, bílou záclonu, která celý prostor ještě více zútulnila. Na zeď přivrtala polici na knihy a drobnosti. A je hotovo. Pod zvýšenou postelí vznikl velkorysý úložný prostor a našlo se místo i na pelíšek jejího milovaného pejska.

Pokud jste se nechali inspirovat tímto nápadem, bude vás tato vyvýšená postel stát přibližně 5 000 Kč. „Vytvořila jsem tento design postele s několika vlastními nápady. Postel je robustní a můj pokoj díky ní vypadá báječně!“ napsala jedna z komentujících, která se nechala tímto nápadem inspirovat. Pokud hledáte tipy, jak téměř zadarmo proměnit celý pokoj a dát mu zcela nový a originální vzhled, podívejte se na tuto proměnu ložnice, o které jsme psali na Světě Kreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]