Jak pomocí domácích prostředků vybělit oblečení, aniž bychom museli platit horentní sumy za prostředky z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Bílé oblečení působí velmi elegantně, často se nám ale stane, že jeho barva zbledne hned po prvním vyprání. Existují jednoduché triky, jak si s tímto problémem poradit.

Bílá barva postupem času ztrácí na své intenzitě a již nepůsobí tak svěžím a čistým dojmem. Postupně tedy z našeho nového oblečení ztrácíme radost a ukládáme ho hluboko do skříně. To ale již nebude nutné, protože způsobů, jak oblečení vybělit, je spousta a nejsou nijak časově ani finančně náročná. Pomoci nám s tím může jedlá soda v kombinaci s octem. Budete překvapeni, jak velké bělící účinky kombinace těchto dvou přípravků má. 

Fotografie: Freepik

Chemické bělidlo nahraďte kuchyňským pomocníkem 

Ideálním pomocníkem na bílé prádlo je jedlá soda. Její využití je mnohem praktičtější, než pokud sáhneme po bělidlu zakoupeném v obchodě.

Kromě bělícího účinku totiž neobsahuje složky, které naše prádlo poškozují, nedojde tedy její použitím k jeho opotřebování a to ani v případě, že jedlou sodu použijeme opakovaně. Jednoduše stačí ji přidat do pračky stejným způsobem, jako bychom použili bělidlo. Výborným pomocníkem na odolné skvrny je také ocet. 

Fotografie: Pexels

Do misky s vodou nalijeme šálek bílého octa a následně do ní ponoříme oblečení, které chceme vybělit. Ocet necháme působit zhruba jednu hodinu a poté oblečení přemístíme do pračky a vypereme. Výsledek vás zajisté velmi překvapí. Nejjednodušším řešením pro vybělení prádla jsou ale sluneční paprsky. Prádlo jednoduše nechte znečištěnou stranou na slunci a během hodiny uvidíte neuvěřitelné výsledky. Pro lepší dosažení účinku doporučujeme sluneční paprsky zkombinovat s kokosovým olejem.

Kombinace jedlé sody a octa je neporazitelná 

Jedlá soda s octem nám může pomoci i s odolnými skvrnami od potu, které se nejčastěji vyskytují v našem podpaží. Do nádoby s vodou umístíme polovinu hrnku bílého octa a místo, které je znečištěné posypeme 3 lžícemi jedlé sody. Jednoduše látku se sodou promneme a následně tričko umístíme do připravené nádoby. Necháme sodu s octem působit po dobu 30 minut a následně triko vypereme obvyklým způsobem. Kombinace sody a octa nám může pomoci i se skvrnami na koberci. 

Fotografie: Pexels

Na skvrnu jednoduše naneseme 2 lžíce jedlé sody a pomocí kartáče vetřeme do vláken. Poté ji polijeme 125 mililitry bílého octa a necháme 5 minut působit. Po uplynutí doby vezmeme vysavač a prostor jednoduše vysajeme.

Výše uvedenou kombinaci ale můžeme účinně použít také na dezinfekci a úklid koupelny, kuchyňského dřezu nebo dokonce lednice. Jedlá soda totiž dokáže dokonale pohltit zápach a ocet slouží k účinné a bezpečné dezinfekci. 

Zdroj: Goodhousekeeping