Všechna tajemství oblékání podle tvaru postavy: Opticky zhubnete, nabudete ztraceného sebevědomí a tělo získá půvabnější křivky

Fotografie: Freepik

Každá žena je krásná, málokterá si to však o sobě myslí. Pokud zvolíte oblečení, které zvýrazní přednosti vaší postavy, uvidíte, že budete ke svým nedostatkům méně kritická.

Ženy mají různé typy postav, podle toho, která část těla je poměrově výraznější a která méně. Nikdo si typ postavy vybrat nemůže, prostě se tak narodíme. Pokud se celoživotně trápíte a vaše tvary se vám nelíbí, zapomeňte na to. Rafinovaným volením střihů a typů látek si opticky poradíte s každou zdánlivou nedokonalostí. K tomu stačí určit váš typ postavy a zjistit, co právě jí sluší.

Postava typu přesýpacích hodin

Tato postava se považuje za ideální. Má rovnoměrně rozložené proporce horní a spodní části těla a štíhlý pas. I baculatější žena s tímto typem postavy působí spíše urostle, než vyloženě tlustě. Tady se tedy zaměřte na zvýraznění štíhlého pasu, který podtrhuje ženskost a odvádí pozornost od jiných nedokonalostí.

Slušet vám bude téměř vše. Snažte se zvýrazňovat pas nošením úzkých pásků. I pokud máte kila navíc, nezakrývejte ženské přednosti. Můžete si dovolit kalhoty s vysokým pasem rovného střihu. Šaty klasického střihu, které kopírují postavu a zvýrazňují pas. Vyhýbejte se však příliš těsnému oblečení, které na vás může působit vulgárně. Bokové kalhoty také nejsou nic pro vás, zbytečně potlačují vaše ženské přednosti.

Fotografie: Freepik

Postava typu obdélník

Je to spíše chlapecký typ postavy, s rovným pasem i boky. Tato postava si může dovolit nosit téměř cokoliv. Jedinou slabinou je pas, který je málo výrazný. Můžete jej opticky vytvořit páskem, zároveň k němu však volte nabíranou sukni nebo šaty, aby se vytvořil optický dojem širších boků. V horní části těla můžete volit i upnutější oblečení. Vyhýbejte se šatům bez pasu a pytlovitým střihům, ty na rovný pas ještě více upozorní.

Postava typu ovál

Oválná postava je charakteristická výraznější horní částí v oblasti prsou a bříška. Pas je málo znatelný, zadek větší, nejštíhlejší partií jsou nohy. U této postavy se tedy zaměřte na zvýraznění krásných nohou a dekoltu, který u této postavy bývá také velmi pěkný. Naopak potlačujeme oblast břicha. Určitě noste kratší sukně nebo upnutější kalhoty. Tuniky volte volnějšího střihu a vyhýbejte se divokým barevným potiskům.

Postava obrácený trojúhelník

Mohutnější je horní část těla, boky jsou nevýrazné. Nejvíce připomíná mužskou stavbu těla. Bude vám slušet sportovní oblečení. Pozornost přitáhněte k štíhlým nohám úzkými kalhotami nebo pouzdrovou sukní. Vršky volte opatrně. Hluboký výstřih do V může opticky zúžit horní polovinu těla. Naopak se vyhýbejte kulatým výstřihům, nabíraným rukávům a jiným zvýrazňováním horní části těla.

Fotografie: Freepik

Postava typu hruška

Trojúhelníková postava, kdy je horní část těla úzká se štíhlým pasem. Výrazné jsou boky, zadeček a stehna. U této postavy se snažíme docílit ideálu, tedy přesýpacích hodin. Proto všechnu pozornost směrujte na horní polovinu těla. Volte větší výstřihy, noste náhrdelníky a neschovávejte se do volných tunik. Velmi slušivé jsou pro vás šaty s projmutím pod prsy. Vyhýbejte se příliš upnutým sukním a kalhotám.

Zdroj: Eustiu

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]