Jak se zbavit holubů z balkonu, aniž byste jim nějak ublížili. Pomocí prostého triku se s nimi rozloučíte jednou provždy

Fotografie: iStock

Jestliže vlastníte balkon a obáváte se toho, že se u vás usadí holubi nebo budou balkon znečišťovat, můžete se pokusit tomu zamezit jednoduchými triky, aniž byste nějakému zvířeti ublížili.

Holubi na balkoně straší spíše obyvatele měst, jelikož se velice často usazují na balkonech panelových domů a toto místo poté znečišťují nebo si zde udělají hnízdo. Aby se vašemu balkonu vyhýbali a udělali si své hnízdo jinde, můžete vyzkoušet několik triků, díky nimž budou holubi létat jinam.

Holubi mohou být zdrojem parazitů

Jakmile je někde větší počet holubů, můžete si všimnout, že dokážou hodně znečistit místo, na němž se pohybují nejčastěji. Představa, že byste měli pravidelně uklízet balkon jen kvůli tomu, že vám na něj často usedají holubi, by vás pravděpodobně příliš nepotěšila. Výkaly holubů navíc mohou být pro člověka nebezpečné, a proto je lepší, když se pokusíte těmto ptákům zamezit v přístupu na váš balkon pomocí několika vychytávek.

Přes pletivo se holub na balkon nedostane

Pletivo na balkon se vám nebude hodit pouze v případě, že chcete holubům zamezit přístup na toto místo, ale také ve chvíli, kdy máte doma kočku a rádi byste ji pouštěli alespoň na balkon. V panelových domech je velice časté, že si lidé pořídí domácí zvířátko, a zrovna kočku není úplně snadné naučit chodit na vodítku. Instalace pletiva není složitá a můžete ho zakoupit v téměř každém zverimexu.

Instalace figurek na zábradlí

Protože pletivo vzhled balkonu nevylepší, rozhodně se vyplatí podívat také po figurkách havrana, jejichž instalace na balkon je mnohem jednodušší. Figurku havrana stačí přidělat na zábradlí a holubi už na balkon nepřiletí, protože se budou bát většího ptáka. Pozor byste si měli dát na to, že pokud se figurka nebude hýbat a bude stále na jednom místě, holubi si zvyknou na to, že jim tento havran nic neudělá, a stejně na balkon přiletí. Zkuste tedy havrana zavěsit třeba od stropu, aby se při větru hýbal.

Fotografie: Pixabay

Pěstování bylinek na balkoně

Bylinky jsou skvělou volbou, pokud si pravidelně vaříte čaj, používáte bylinky při vaření nebo jednoduše rádi pěstujete cokoliv zeleného. Jakmile si na balkoně začnete pěstovat i bazalku, levanduli, rozmarýn nebo jakoukoliv jinou bylinku, která produkuje vůni, měli by se holubi vašemu balkonu vyhýbat. Tyto vůně jim totiž příliš nelichotí a nebudou chtít být v jejich blízkosti.

Okřiknutí nebo zatleskání

I člověk by se pravděpodobně lekl, kdyby si někde v klidu sedl a najednou by ho někdo okřiknul nebo zatleskal v jeho blízkosti. I když se nejedná úplně o šetrnou metodu, holubi se vyplašení leknou a časem si zapamatují, že na tomto balkoně nemohou v klidu odpočívat. Pokud jste tedy často doma a vidíte na balkon, můžete tuto metodu vyzkoušet.

Zdroj: RealHomes

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*