Jak vybrat ten správný parfém

Výběr parfémů ačkoliv se to nezdá, může někdy pořádně potrápit. Když už si jdeme koupit lahvičku parfému, za kterou dáváme mnohdy nemalou částku, chceme, aby byl kvalitní a hezky voněl. Čím více parfémů zkoušíme, tím více jsme zmatené a nemáme jasno. V případě, že jdeme pro již oblíbený a odzkoušený parfém, je to snadné, ale co dělat, když svého favorita teprve hledáme?

Nezkoušejte více než tři

Pravidlo číslo jedna je, že nikdy nezkoušejte více než tři vůně a nenanášejte je na sebe v těsné blízkosti. Nejlepší variantou je, když mají v parfumérii na poličce dózu s kávovými zrnky. Káva neutralizuje váš čich a lépe se vám bude vybírat mezi vůněmi. Ideální je na zkoušení papírek a až teprve tehdy, kdy máte vybrány ty, které jsou vám nejvíc sympatické, naneste parfém na jedno zápěstí a druhý na druhé zápěstí. V kontaktu s kůží a potem bude parfém reagovat. Proto se mnohdy stává, že jedna značka a vůně, voní na každém zcela jinak. Běžte se na chvíli projít a nechte parfém působit. Zhruba po deseti minutách přivoňte, který vám sedí nejvíce.

Jak umocnit vůni parfému

Pokud si skutečně potrpíte na tomto voňavém zboží, hledejte takový parfém, který má k sobě i společníky ve formě sprchového gelu, tělového pudru, pleťového mléka. Je pravda, že obsažený parfém nemusí sedět ve styku s pokožkou každému a proto také naneste trochu krému na předloktí a vyčkejte, zda nebudete mít nežádoucí kožní reakci. Pokud je vše v pořádku, můžete vůni parfému umocnit i přídavnými prostředky a věřte, že za vámi zůstane jemný závoj vůně. Malá rada na závěr: parfémované kosmetické přípravky nikdy nepoužívejte před nebo bezprostředně po opalování. Pozor si dejte i v případě samotného parfému, aby nepřišel do styku s kůží, která bude vystavena slunečnímu záření. Mohly by vám vyskákat pigmentové skvrny, protože na sluníčku se jedná o chemickou reakci.

Fotografie publikována se svolením Salvatore Vuono Photography/FreeDigitalPhotos.net