Prádlo ve skříni může vydržet vonět i dlouhé týdny

Je úžasné, když otevřete skříň a ucítíte příjemnou svěží vůni. Jenže často se stává, že po vyprání a vyžehlení krásně voňavé prádlo během pár dnů ztratí onu kouzelnou vůni. Poradíme, jak udělat, aby vaše prádlo vydrželo vonět nejen pár dnů, ale i několik týdnů.

Prášek na praní i aviváž voní velmi příjemně. Ovšem mají nevýhodu, že aroma nevydrží dlouho. Pravdou je, že si dnes můžeme koupit vonné sáčky mezi prádlo. Jenže ne vždy vám musí vyhovovat složení a vůně. Sehnat oblíbenou vůni nemusí být jednoduché, pokud vám tedy není jedno, o jaké aroma se jedná. Jestliže však chcete konkrétní vůni, můžete si ji vyrobit sami. A co je na tom dobré? Bude to stejná vůně, kterou používáte, tudíž se nebudou křížit mezi sebou rozdílné vůně. Jak už asi správně chápete, použijete svůj oblíbený parfém.

Šatní skříň, která voní po oblíbeném parfému

Pokud toužíte ucítit při každém otevření šatní skříně známou a oblíbenou vůni, použijte svůj parfém. Je to velmi snadné, stačí nastříkat na odličovací vatičku trochu parfému, který poslouží jako nosič vůně. Pak už tento tampon stačí vložit do skříně či šuplíku. Jestliže máte doma kousek krajky či staré záclony, můžete si spíchnout pytlík, do kterého vonný vatový tampon vložíte.

Parfém, aviváž či éterický olej

Stejně funguje i vůně oblíbené aviváže. Tudíž nemusí jít pouze o váš parfém. Vyberte si zkrátka takovou vůni, kterou máte nejraději. Použít můžete i pár kapek éterického oleje. Vždy je dobré jednou za deset dní vůni obnovit.

Výroba vonného sáčku

Vyrobit si můžete i vonné sáčky, které lze rozvěsit různě po bytě – nejen do šatní skříně. Můžete jej pověsit i na věšák v předsíni. Oblíbená vůně bude první, co vás přivítá po příchodu domů.

Stačí koupit malý pytlík nebo si jej ušijte z kousíčku látky a nasypte do něj bylinky: levanduli, citronovou trávu, piliny cedrového dřeva, strouhaný zázvor, kůru z citrusů. Můžete i různě míchat a hrát si s jednotlivými vůněmi. Intenzitu vůně podpoříte kápnutím dvou kapek esenciálního oleje přímo do suché směsi bylinek. Nejenže provoníte skříň a celou domácnost, navíc je to účinný prostředek proti šatním molům.

Fotografie: Pixabay