Levný způsob vytápění. Tento kotel postaví každý, šetří tisíce korun měsíčně

Fotografie: Depositphotos

Samostatné biotopení, které bez problémů zajišťuje vytápění i ohřev vody pro celou rodinu. Navíc se dá zařídit použitím kompostu a funguje skvěle. Zjistěte, jak na jeho výrobu.

Dle expertů se touto metodou dá bez problémů vytopit místnost o velikosti i 1 500 m². Při opatření potřebných informací i nástrojů se takový kotel dá vybudovat kompletně svépomocí. Budete potřebovat především čerpadlo, ocelové pletivo, trubky, plastové pletivo a hlavně onen kompost. Systém produkuje teplo díky procesům, ke kterým dochází uvnitř každého kompostu. Rozkladné a další mechanismy totiž vytváří hlavně teplo.

Teplo, které vzniká zcela přirozeně

V prvních dnech práce je potřeba nechat kompost pořádně vlhký, aby bylo možné topný systém vůbec spustit. Použití tohoto kotle je opravdu jednoduché. Současně je to také přirozená metoda zcela šetrná k životnímu prostředí. Co je vlastně zdrojem? Teplo produkované dýcháním bakterií, které pracují na přeměnění organické hmoty v humus. Prakticky tu přitom nedochází k fyzikálnímu spalování, uhlíková hmota se tak mění na humus.

Tím pádem během procesu nevzniká oxid uhličitý. Celý postup lze vidět na videu níže. Pokud se chcete tímto tématem zabývat vážněji, je namístě zeptat se přímo odborníka. Budete tak upozorněni i na různé užitečné detaily, které se jen z několika článků nedozvíte. Rozhodně stojí za to tento postup vyzkoušet, pokud máte dostatek surovin a prostor na zahradě. Jde o velmi užitečný nástroj, díky němuž snadno ušetříte nemalé finance. V některých zemích se těší velké oblibě, začaly se na něj dokonce specializovat některé firmy.

Obliba kompostování u nás

Kompostování u Čechů v posledních letech nabývá na popularitě. Lidé opět objevují jeho přínosy a obce ho podporují. V některých místech bylo například možné získat z dotací jednoduché zahradní kompostéry. Obrovskou výhodou je zužitkování jakýchkoli zbytků z kuchyně a podobných surovin, které by jinak skončily jen v hnědých popelnicích.

Na začátek května pak připadá Mezinárodní den kompostování, který upozorňuje na další možnosti využití biologického odpadu. U nás se k němu připojuje i Ministerstvo životního prostředí, jež chce poukázat na jeho nezastupitelnou roli coby šetrné likvidace bioodpadu a také výrazného obohacování půdy o živiny. V roce 2016 vstoupila v platnost i legislativa, která obcím nařizuje celoroční sběr biologicky rozložitelných odpadů.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*