Je jí jenom 12 let a už se snaží ukázat svůj talent ve hře na ukulele. A jde jí to

Mnoho lidí má na něco talent. Mnohdy už od dětství. To je případ dívky, které je jenom 12 let a rozhodla se hrát na ukulele. Nejprve doma a potom se odhodlala ukázat své umění doslova celému světu. Přihlásila se totiž do soutěže s názvem America’s Got Talent. Tato verze existuje i v českém a slovenském podání. Princip soutěže je snadný. Stačí se nebát, vystoupit na podium, ukázat talent a poté čekat na verdikt poroty. Dokázala Grace VanderWaal zaujmout?

Když přišla, mnoho lidí zíralo

Do talentových soutěží se přihlašují hlavně dospělí. Čas od času se ale objeví i děti. A právě ty budí největší pozornost. Dokázala to i malá Grace VanderWaal, které je jenom 12 let. Když přišla na pódium, tak na ní mnoho lidí jenom zíralo. Nejenom proto, že už jako takto malá chce ukázat svůj talent, ale také proto, že si na pódium přinesla poměrně netradiční hudební nástroj. A tím je ukulele.

Porota i diváci byli v šoku

Grace VanderWaal spustila a bylo jasné, že tato dívka zaujala jak diváky, tak i porotu. Všichni, kdo její vystoupení sledovali, byli v šoku. A to proto, jak dokonale malá 12letá dívenka tento netradiční hudební nástroj ovládá. Navíc nehrála žádný cover, jako celá řada jiných soutěžících před nimi. Rozhodla se zahrát vlastní píseň. A k tomu ještě zpívat.

Co udělal jeden z porotců?

Na začátku to bylo vlažné přijetí, ale když se dívka rozezpívala a rozehrála, bylo jasné, že si získala srdce vše. I jednoho z porotců. Ten nejprve mluvil a mluvil, až udělal něco, co rozhodně nikdo nečekal. Stiskl totiž takzvaný zlatý bzučák. Co to pro dívenku znamenalo? Velkou slávu, jelikož přeskočila všechny ostatní soutěžící a dostala se přímo do finále. A to jí je jenom 12 let. Co na její výkon říkáte? Zasloužila si postup?