Jednoduchá kontrola funkčnosti mrazničky pomocí obyčejné mince

Kontrola mrazničky, zda funguje nebo ne, může být jednoduchá. Pomůže k tomu úplně obyčejná mince. Stačí ji použít ve správný čas a dát ji na správné místo. Tuto metodu dokonce doporučují i odborníci a servisy, když jim lidé volají že si nejsou jistí, že jim mrazák mrazí tak, jak by měl.

Postačí obyčejná mince

Tento postup je unikátní hlavně proto, že ho zvládne každý. Není třeba mít žádné speciální znalosti nebo dovednosti, ani není nutné se nikde v ničem vrtat. Postačí vám jedna jediná obyčejná věc, kterou je mince. Je jedno, jaká to bude. Prostě sáhněte do peněženky a jednu vyndejte.

Dejte zmrazit sklenici s vodou

Než minci použijete, je třeba použít sklenici – buď z pevného skla, nebo raději plastovou, do které natočíte zhruba polovinu vody. Nyní už ji můžete vložit do vašeho mrazáku, do jakékoliv police. Následně mrazák zavřete a nechte sklenici v něm zhruba 24 hodin. Tato doby by měla stačit k tomu, aby voda plnohodnotně zmrzla.

Nyní použijte minci

Nyní je čas na použití mince. Mrazák otevřete, sáhněte po sklenici a na zamrzlou hladinu vody položte minci. Sklenici poté následně vraťte tam, kde byla. A je hotovo. Nic více už dělat nemusíte. Stačí jenom čekat. Nejméně den. Když ale necháte sklenici s vodou a s mincí ve vašem mrazáku celý týden, je to jenom dobře a vaše kontrola mrazničky bude opravdu důsledná.

Podívejte se, kde je mince

Nyní mrazák otevřete a podívejte se, kde je mince. Pokud je stále na hladině zamrzlé vody, je vše v pořádku a mraznička mrazí tak, jak by měla. Pokud se ale mince propadla do sklenice níže, je to známka toho, že mrazák nemrazí. To proto, že se v něm zvýšila teplota, vlivem které voda na povrchu začala tát. A následně mince začínala klesat níže. Pokud dokonce až na samotné dno, nejde jenom o drobný problém s mražením, ale poměrně závažnou poruchu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]