Jednoduchý a zároveň velmi kreativní postup na zdobení velikonočních vajíček

Fotografie: Depositphotos

Velikonoční vejce můžete být velmi zdobné i bez toho, aniž byste byli nějak zvlášť zdatní v nanášení vosku na jejich povrch. Postačí vám k tomu pouze pár maličkostí a můžete začít tvořit skvostné kousky. Neváhejte a pusťte se do toho. Ostatně zapojit můžete i své děti, není na tom nic složitého.

Jaký materiál a suroviny budete potřebovat?

Připravte si na kreativní tvoření toto:

  • několik potištěných papírových ubrousků (ideálně s velikonočním nebo jarním motivem)
  • nůžky
Fotografie: Freepik
  • 1 až 2 vaječné bílky (syrové)
  • plochý štětec
  • vařená vejce
Fotografie: Freepik

Jak začít tvořit pestrobarevná vejce?

Začněte tím, že si oddělíte vrchní vrstvu u papírových ubrousků. Potřebujete tu, na které jsou pouze obrázky. Ideálně preferujte kvalitnější produkty. Ty levnější se mohou při nanášení na vejce potrhat. Pak nůžkami vystřihněte obrázky, které budete lepit na povrch vajec (vhodné jsou květiny, motivy zvířat a podobně). Nyní si v misce vyšlehejte vidličkou krátce vaječné bílky a v nich namočte širší štětec.

V další fázi bílkem přetřete obrázek přiložený na vařeném vajíčku a pokračujte, než pokryjete vzory celý povrch. Takto dle preferencí ozdobte všechny vejce a nechte důkladně zaschnout.

Fotografie: Freepik

Další tipy, jak zdobit velikonoční vajíčka

Možné je velikonoční vejce nazdobit i pomocí laku na nehty (nejlépe vybírejte takový, který má označení „vegan“). Potřebovat budete pouze sklenici s vodou a několik kapek onoho laku. Vařené vajíčko pak ponořte do tekutiny a ihned vyjměte. Posléze nechte povrch zaschnout a máte hotovo.

Velmi známé je pak zdobení pomocí nejrůznějších lístků a bylinek. V lese nebo na zahrádce si najdete listy, ty přitisknete k povrchu vejce, to vložíte do staré dámské silonky, dobře zauzlujete a ponoříte třeba do výluhu s cibulových slupek. Vajíčka budou mít překrásné a přirozené vzory. A v neposlední řadě lze tvořit zajímavé obrazce (klidně i abstraktní) pomocí permanentních fixů různých barev.

Zdroj: Redakce – svetkreativity.cz

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]