Lahodný pusinkový dezert připravený v mikrovlnné troubě 

Pusinky jsou oblíbeným dezertem hlavně proto že jsou rychlé, chutné a nenáročné na přípravy. Je až k neuvěření že i jednoduchý recept se dá ještě více zjednodušit. 

Jsou oblíbené hlavně proto, že jejich příprava je nenáročná a zvládne ji i naprostý začátečník. Přesto jsou jemné, vzdušné a dokáží udělat sladkou tečku za prožitým dnem. Ano, řeč je o oblíbených pusinkách z vaječných bílků.

Může se to zdát až neuvěřitelné, ale i recept na jejich přípravu je možné zjednodušit. Není zapotřebí kupovat si speciální přístroje, postačí nám obyčejná mikrovlnná trouba, která se nachází v každé domácnosti. Často ji využíváme k ohřívání pokrmů, v tomto případě nám plně nahradí troubu obyčejnou.

Sladký a chutný dezert za 15 minut 

Sněhové pusinky patří mezi jednoduché dezerty, na jejichž přípravu jsou potřeba pouze 2 ingredience. Dělí se ale na několik typů, které se liší podle způsobu přípravy jednotlivých receptu. Známé jsou pusinky francouzské, které se připravují bez tepelné úpravy.

Za pomoci páry se připravují pusinky švýcarské. Italských pusinek docílíme, pokud k výše uvedeným ingrediencím přidáme cukerný sirup. Alternativa, kterou jsme si pro vás v dnešním receptu připravili by se šála pojmout jako česká verze přípravy sněhových pusinek. 

 

Na přípravu pusinek nám stačí jeden vaječný bílek a 300 gramů moučkového cukru. Nejprve si vezmeme misku, do které vyklepneme vajíčko. Pomocí jedné z mnoha metod na oddělení žloutku a bílků dosáhneme toho, že nám ve sklenici zůstane pouze průhledný bílek.

Žloutek můžeme následně využít například na přípravu domácí majonézy. Do bílků začneme pomalu vmíchávat cukr. Díky tomu, že pusinky následně projdou tepelnou úpravou, není potřeba je šlehat. K míchání hmoty, kterou použijeme na jejich výrobu, nám bohaté vystačí obyčejná lžíce. 

Zbývá nám poslední, ale důležitý krok

Směs mícháme tak dlouho, dokud nám nevznikne hustá hmota. Jakmile je směs dostatečně tuhá, připravíme si talíř. K němu budeme potřebovat pečící papír, který si vystřihneme tak, aby měl stejný tvar jako talíř.

Následně pomocí kávové lžičky budeme vyrábět malé kuličky, které postupně budeme umisťovat na talíř a to ideálně ve vzdálenosti 5 centimetrů od sebe. Musíme postupovat rychle, protože cukrová hmota se začne na talíři roztékat a místo malých pusinek by nám mohla vzniknout jedna velká placka. 

 

Posledním krokem, který je při přípravě lahodných a křehkých pusinek potřeba udělat, je vložit je do trouby. Tu pustíme na maximální výkon a pusinky takto ohříváme po dobu dvou minut. Během pečení můžeme pusinky kontrolovat, každá mikrovlnná trouba má totiž jiný výkon, je možné, že v té vaší bude pusinkám stačit kratší doba na jejich upečení.

Hotové pusinky jsou přesně 30 sekund po tom, co vidíme, že se těsto začalo zvedat a pusinky změnily svůj tvar z placek na půlkruhy. Po uplynutí doby jednoduše pusinky vyndáme a můžeme servírovat. Pokud bychom chtěli pro své hosty připravit pusinky neobvyklé chuti, stačí do receptu přidat vanilkový nebo kokosový extrakt. 

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]