Díky jednoduchému nápadu vytvořili starému muži krásný domov z jeho zašlého domu

Byl to starý ošklivý dům a jeho majitel neměl peníze ani energii na renovaci. Tak se soused rozhodl že koupí barvy a pustí se do práce. Co ho k tomu motivovalo? Ani ne tak to, že byl dům na první pohled ošklivý. Chápal, že jeho majitel nemá peníze ani sílu na to, aby ho zvelebil. Mnohem více mu vadilo to, jak o domu každý mluví a pomlouvá ho, kritizuje ho, ale nic neudělá.

Koupil fasádní barvy a napsal na sociální síť

Po tomto zážitku se John rozhodl, že vezme věc do svých rukou. Sedl do auta a zajel koupit barvy, kterými se rozhodl dům zvelebit. Zároveň napsal na sociální síť svůj zážitek, a to především s dvojicí teenagerů. Ti ho motivovali nejvíce. Napsal nejenom o tomto zážitku, ale napsal i o tom, že by se mělo něco udělat. Že by se mělo pomoci 75 letému muži, který na renovaci svého domu nestačí. Jeho výzvu sdílelo mnoho lidí a John věděl, že i kdyby jich přišel jenom zlomek, bude mít dobrovolníků více než dost.

Výsledek vypadá dokonale

V domluvený den se všichni sešli u seniorova domu. Každý byl plný elánu a nadšení. A ten je nepřecházel ani během práce. Když ji dokončili a podívali se na výsledek, měli radost. Jak z toho, že obyčejné fasádní barvy udělali z domu jeden z nejhezčích v ulici, tak i z toho, jak velkou radost měl muž, který v domě bydlel. Nemohl pochopit, že mu zcela nezištně přišlo pomoci na 100 lidí.

Lekce pro mladé

Tento pravdivý příběh je nejenom o tom, že bychom si měli pomáhat. Je lekcí pro mladé, kteří by místo hanlivého nadávání měli zkusit jiný přístup. Sezvat se, vyhrnout si rukávy a pomoci. Jedině tak se mohou stát právoplatnými členy jakékoliv společnosti. Možná by se jim také dostalo velkého uznání, kterého si nyní John, který vše zorganizoval, užívá skutečně plnými doušky.