Jen malé procento bystrých Čechů dokáže rychle vyřešit záludný optický klam. Patříte mezi ně i vy?

Fotografie: Depositphotos

Lidský mozek funguje zázračným způsobem. Díky naší inteligenci a představivosti můžeme snadno najít skryté zázraky v jednoduchém obrázku.

Optický klam vzniká, když po dlouhém pozorování obrázku vidíme něco úplně jiného, než jsme viděli poprvé. Tyto zrakové iluze se velmi liší od reality, jsou souborem informací shromážděných okem a zpracovaných mozkem. Výše uvedený obrázek vytvořil mexický umělec Octavio Ocampo a je jedním z nejznámějších optických klamů. Ocampo je malíř a sochař, ale jeho kreativita je bezbřehá. Kombinuje různé obrazy, lidi a předměty takovým způsobem, že konečný výsledek je vždy velmi překvapivý.

Nejznámější optický klam

Obrázek níže nese název Generálova rodina. Je to neuvěřitelný výtvor, na jednom obraze je devět lidí, i když jich na první pohled tolik nevidíte. Dokážete je najít? Je fantastické, jak při pozorném pohledu „vystupují“ lidské postavy z tak neobyčejných míst. Jste připraveni na ohromující výzvu? Podívejte se na tuto optickou iluzi, která v matoucím záběru skrývá devět dalších tváří. Pokud máte trpělivost, vyzkoušejte, jak dlouho vám bude trvat, než přijdete na to, co se skrývá za obrázkem muže.

Optické iluze jsou zajímavé obrazy, které jsou navrženy tak, aby byly ohromující. Když se je snažíte rozluštit ve skupině přátel, můžete si všimnout, že vidíte věci, které oni nevidí, a naopak, ale to je normální. Tento obrázek je obzvláště klamavý a možná se k němu budete vracet ještě několik dní nebo dokonce týdnů poté.

Fotografie: CanvaPhotos

Dokázali jste najít všechny postavy?

Podívejte se, zda vidíte stejné osoby jako ostatní lidé, kteří si obrázek prohlédli. Jeden z komentujících uvedl, že našel tyto postavy: První osoba je starý muž s plnovousem přímo uprostřed fotografie, druhá je tvář ženy nad sloupem vpravo a třetí je starý muž s kloboukem uvnitř velkého obrázku starého vousatého obličeje. Dále žena uvnitř vousaté staré tváře, dítě, které žena drží, tvář vpravo nad levým sloupem s ptačím sloupem tvořícím čelo a nos tvář vpravo nad č. 5, nos a čelo tvoří obrys ptačí hrudi.

Poslední dvě, kterých si komentující všiml, byly tvář přímo pod ptačím ocasem vlevo a boční pohled na tvář přímo pod ptačím ocasem vlevo. Někteří z uživatelů měli s obrázkem docela problém. Vůbec nevím, jak to vypadá. Našel jsem pět lidí (a jednoho psa).“, napsal komentující. Další komentujíc se ve vláknu dotazoval, zda se počítá i pes, jelikož nic jiného nevidí. Jak jste si vedli vy? Dokázali jste rozluštit všechny postavy?

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]