K jedoucímu autu byl připojen box na přepravu koní. Když viděla, že uvnitř stojí děti, okamžitě volala policii

Fotografie: Pexels

Všímavá žena jela autem po silnici, když uviděla, jak z boxu pro přepravu koní vystupují děti. Nemohla věřit vlastním očím. Nezodpovědnost řidiče ji ohromila. Okamžitě proto zavolala policii.

Na silnici platí pravidla, která by se měla dodržovat. Zajistí se tak plynulý provoz na komunikacích, ale hlavně bezpečnost všech účastníků silničního provozu. S tím si moc nelámal hlavu řidič, jenž přepravoval v boxu určeném pro koně celou skupinu dětí z místního jezdeckého tábora. Vůbec ho nenapadlo, že by se mohlo během jízdy stát nějaké neštěstí.

Rodiče dětí neměli tušení, že jezdí tak nebezpečně

Jenny Thoresson je pětatřicetiletá žena ze švédského Stockholmu. Sama je vášnivou milovnicí koní. I to je možná důvod, proč ji zaujal box pro koně, který byl připojený k autu, kolem něhož projížděla. K jejímu úžasu však uvnitř boxu nebyl kůň, ale skupina několika dětí různého věku, které se tímto způsobem přepravovaly na místní koupaliště.

Děti tu byly na letním jezdeckém táboře a jejich vedoucí si nejspíše řekli, že zajistit jim bezpečný odvoz by je stálo moc práce. A tak jim sloužil box pro koně jako autobus. Když to Jenny viděla, věděla, že to nemůže nechat jen tak. Představa, co by se po cestě mohlo stát, ji nenechala klidnou, a tak po krátkém uvažování zavolala policii.

Řidič se omluvil a zpět do tábora zajistil jiný odvoz

Policie dorazila na místo ve chvíli, kdy už děti řádily na místním koupališti. Vyhledali řidiče auta a chtěli po něm, aby jim vysvětlil, jak je možné, že přepravuje děti zcela proti předpisům. Muž tvrdil, že po celou dobu jel rychlostí jen 30 km/h a byl velmi opatrný, aby se nikomu nic nestalo. Ke koupališti to z tábora nebyla dlouhá cesta, ale to policie nevzala jako argument.

Řidič dostal ostré napomenutí a odvoz dětí z koupaliště musel řešit jiným způsobem. Bobo Mårtensson, policejní důstojník ve Stockholmu, uvedl, že celou situaci posoudili, ale došli k závěru, že se nejednalo o trestný čin. Podle důstojníka je takováto přeprava krajně nevhodná, i pokud jedete nízkou rychlostí. V případě prudkého zabrzdění totiž osobám uvnitř boxu hrozí zranění.

Sama jednou v takovém boxu jela a je to prý hrozné

Vedoucí tábora později uvedl, že spolupracovali s policií a velmi litují toho, co se stalo. Na táboře se snaží dětem zajistit maximální bezpečnost. Mluvili se všemi rodiči dotčených dětí a sjednali nápravu. Zajistí, aby už se stejná situace nikdy neopakovala. Samotná Jenny přiznala, že kdysi dávno také jela v takovém boxu, a považuje to za jednu z nejhorších věcí, které kdy udělala.

Uvnitř boxu totiž nemáte žádnou stabilitu, je tam tma a najednou padáte do neznáma. Ke zranění osob tak může dojít velmi jednoduše, i pokud přímo nehavarujete. Přepravovat takto děti, bez vědomí jejich rodičů, kteří je vedoucímu tábora s důvěrou svěřují, je podle ní opravdová drzost. Janě se nakonec povedlo dosáhnout toho, co chtěla, a na zdejším jezdeckém táboře se již podobný incident nikdy nestal.

Zdroj: Expressen