Kakaové kuličky ze sušeného mléka vyzkoušejte jako netradiční cukroví

Máte v plánu připravit i jiné cukroví, než je klasika? Pokud ano, zkuste kakaové kuličky. Jsou snadné a hotové bez pečení. Uvidíte, že na sváteční tabuli budou budit velkou pozornost a také zájem. Kdo je ochutná, rozhodně neodolá dalším. Tak neváhejte a zkuste je. Jsou jednodušší, než si myslíte.

Co budete potřebovat?

Recept je to jednoduchý a výsledek je ohromující. To je nejlepší možná kombinace, ke které kdy může dojít. Aby se vám kakaové kuličky povedly, nezapomínejte na správné ingredience. O jaké se jedná?

  • 250 g sušeného mléka
  • 350 g cukru
  • 100 g másla
  • 100 ml vody
  • 3 lžíce kakaa
  • 1 špetku kardamomu

Začínáme vytvořením sladkého sirupu

Tyto kakaové kuličky mohou být pro někoho zajímavé hlavně tím, že jsou spojeny s poměrně netradičním postupem přípravy. Základem je totiž sladký sir. Ten vytvoříte tak, že zahřejete vodu a přidáte do ní cukr, dokud se nerozpustí. Vaříte do té doby, dokud směs nezačne lehce houstnout. Potom přidáte chlazeném, na kostičky nakrájené máslo. V tu chvíli už nevaříte, ale stále mícháte, aby se máslo s cukerným sirupem propojilo. Na závěr přidejte špetku kardamomu na dochucení a ovonění.

Můžete začít s těstem

Nyní už se můžete pustit do těsta. Nejprve vezměte sušené mléko, které smíchejte s kakaem. Potom do směsi přidejte právě cukerný sirup s máslem. Následující postup je celkem logický, jelikož budete vše míchat a vytvářet těsto. Když jste s jeho konzistencí spokojeni, tak dejte těsto odpočinout na 30–60 minut do vaší lednice.

Vytvářejte kuličky

Když je těsto dokonale odpočinuté, tak se můžete pustit do vytváření jednotlivých kuliček. Tvarujte je ve svých dlaních, do požadované velikosti i do požadovaného tvaru. Když jsou hotové, je možné je obalit v čem jenom chcete. Mohou to být třeba drcené lískové ořechy, může se jednat o kokos, stejně jako se může jednat i o sypké kakao. Je to na vás. Až ale tyto kakaové kuličky ochutnáte, budete je milovat.

Zkušená babička rozhodně ví, co nám na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuch... [Více o autorovi]