Kapsičky se šunkou a sýrem přijdou vhod kdykoliv během dne

Nemusíte je jenom kupovat. Kapsičky se šunkou a sýrem si zvládnete udělat sami i doma. Jak na to? Podívejte se na tento recept. Zaujme vás nejenom jeho jednoduchost, ale i to, jak skvělého výsledku můžete dosáhnout. To vše za velmi krátkou dobu. Pokud se vám už sbíhají sliny, tak se můžete pustit do práce.

Co budete potřebovat?

Jak už napovídá sám název, kapsičky se šunkou a sýrem budou potřebovat ingredience v podobě těsta, šunky a sýru. Kolik přesně? To vám prozradíme níže. Základem je toto:

  • 1 balení listového těsta
  • 15 dkg šunky
  • 15 dkg sýra

Dále je třeba připravit si ještě jedno vejce. To je určené k potření samotných kapsiček před tím, než je vložíte do trouby. Když máte i to, už vám nich nechybí k tomu pustit se do práce.

Jak na to? Postup je snadný

Jdeme na to. Základem je listové těsto, které vyválíte ideálně do čtvercového tvaru. Když ho máte, začněte z něho vyřezávat obdélníkové části, které se stanou základem pro vaše kapsičky. Na každou z nich dáte plátek šunky a plátek sýru. Potom obdélník přehnete a vytvoříte kapsu. Tu z horní části lehce naříznete, aby těsto nepraskalo. Takto postupujete i s dalšími obdélníky, dokud nespotřebujete všechno těsto i všechny další ingredience. Pokud chcete vláčnější vnitřek, můžete těsto potřít třeba trochou hořčice, kečupu, nebo i zakysané smetany. Zde je na vás, jak budete experimentovat.

Pečte 20 minut

Když máte vše připraveno, je možné dát své kapsičky se šunkou a sýrem na plech s pečicím papírem. Také rozšlehejte vejce a každou z nich důkladně potřete. Následně už tato slaná pochoutka může zamířit do trouby. Ta by měla být předehřátá na teploto 200 stupňů Celsia. Doba pečení je zhruba 20 minut. Následně vyndejte, nechte vychladnout a máte hotovo. Jakmile ochutnáte, budete toto slané pečivo milovat a budete si ho připravovat pravidelně kdykoliv budete mít chuť.