Klávesové zkratky, které téměř nikdo nezdá. Odhalte skryté funkce vašeho počítače

Možná jste to netušili, ale i váš notebook nabízí různé skryté klávesové zkratky, které spustí řadu zajímavých funkcí. Podívejte se, které to jsou. Díky tomu vyvoláte řadu zajímavých věcí, stejně jako si díky nim i usnadníte život. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Shift + Alt + D

Ideální volba, pokud píšete jakýkoliv dokument, ve kterým chcete umístit i aktuální datum. Když stisknete tuto klávesovou zkratku, jako zázrakem se zde objeví.

Shift + Alt + T

Tato funkce vychází z té předchozí. Zatímco ta byla spojena s datem, tak v tomto případě mluvíme o možnosti použít aktuální čas.

Shift + F3

Pokud se vám stane, že jste omylem psali velkými písmeny a nechcete mazat celý odstavec a psát znovu, není to nutné. Stiskněte tyto klávesy a písmo se změní.

F4

Nejde přímo o klávesové zkratky, ale jenom o jednu jedinou klávesu. Co se stane, když ji stisknete? Zopakuje se poslední akce. Třeba so zobrazí poslední napsaná věta.

Alt + 769

Důležité je, že tento typ klávesové zkratky funguje jenom, pokud zvolíte takzvaný pravý alt. A co se stane následně? Jde o funkci určenou na zdůraznění textu.

Shift + klik myší

Chcete vybrat určitou část textu a nechcete jezdit kurzorem po jednotlivých řádcích? Klikněte na začátek, stiskněte Shift a potom klikněte za poslední znak textu, který má být označen.

Ctrl + Alt + Page Up nebo Ctrl + Alt + Page Down

Ideální volba, jak můžete jednoduše a rychle procházet svůj dokument a jak můžete procházet mezi stránkami na další, nebo na předchozí.

Ctrl + Enter

Zapomeňte na složité hledání v kontextové nabídce. Když je použitý tento typ klávesové zkratky, tak jednoduše vytvoříte novou stránku dokumentu.

Ctrl + mezerník

Změnili jste formátování textu a chcete ho vrátit? Tato klávesové zkratka je k tomu jako stvořená. Vyzkoušejte ji a uvidíte.

Ctrl + C a Ctrl + V

Na závěr dvě notoricky známé klávesové zkratky. První je určená ke zkopírování textu, zatímco ta druhá je určená k vložení zkopírovaného textu. Používat je lze i u souborů a složek.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]