Cestující na nádraží nevěřili svým očím. Chlapec si sednul ke klavíru s plánem zahrát nejtěžší píseň

Fotografie: Depositphotos

Teprve 12letý chlapec usedl ke klavíru na londýnském nádraží a všem cestujícím poskytl nevšední zážitek v podobě klavírní verze Bohemian Rhapsody od kapely Queen.

Když kapela Queen poprvé představila svou novou skladbu s názvem Bohemian Rhapsody, všichni ji předem odsoudili k zániku. Byla příliš dlouhá, navíc částečně rocková a částečně operní. Nikdo nevěřil, že by mohla zaznamenat úspěch, a hle. I po tolika letech od jejího vzniku se neustále hraje a lidé ji milují natolik, že stále vznikají další a další cover verze. Tentokrát si ji zahrál teprve 12letý chlapec na klavír.

Kdysi ji rádia odmítala, lidé ji ale milují

Píseň Bohemian Rhapsody se zpočátku setkala s odporem rádií, která ji kvůli její délce nechtěla hrát. Obávala se, že se posluchačům nebude líbit a přepnou raději na jinou stanici, jak uvádí web Podaj. Jenže se stalo něco, co nikdo neočekával. Fanoušci i kritici si toto mimořádné dílo Freddieho Mercuryho, frontmana kapely Queen, naprosto zamilovali. Pro hudební skupinu to byl jeden z nejzásadnějších kroků v její kariéře.

Píseň se od svého vzniku dočkala mnoha různých verzí. Většina hudebníků se do jejího představení příliš nehrne, přece jen není vůbec jednoduchá, navíc jedinečný hlas Freddieho Mercuryho je nenahraditelný. Spousta pěvců se obává, že si na této skladbě zláme vaz. Toho se však nebál teprve 12letý chlapec Cole Lam.

Neslyšící zpěvačky bylo porotě nejprve pouze velmi líto. Brzy na to však všechny zvedla ze židlí

Cestující na nádraží čekalo překvapení

Chlapec na nádraží London St Pancras usedl ke klavíru a hned první tóny daly jasně najevo, o jakou skladbu se pokouší. Nepotřeboval zpívat, nebylo to nutné k tomu, aby cestujícím připravil úžasné překvapení, na které jen tak nezapomenou. Cole má i svůj vlastní kanál na YouTube se 120 000 sledujícími, kam také zveřejnil své spontánní vystoupení.

O dalších verzích legendární skladby jsme již psali na SvětěKreativity. Tuto mladou dívku, jež do soutěže zvolila klasiku od Queen, nejdříve kritizovali za výběr tak složité písně, ale po prvních tónech bylo jasné, že se postará o nevšední zážitek.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*