Neslyšící zpěvačky bylo porotě nejprve pouze velmi líto. Brzy na to však všechny zvedla ze židlí

Fotografie: AngryBiceps / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Podívejte se na vystoupení této dívky v oblíbené talentové soutěži. Neuvěříte, že je ve skutečnosti hluchá. Tohle je příběh o velkém odhodlání a lásce k hudbě.

To, co předvedla tato mladá zpěvačka, se opravdu hned tak nevidí. Web Podaj upozornil na vystoupení, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Její hudební projev je perfektní, ale její vystoupení s sebou nese také povzbuzující poselství pro všechny, jimž život do cesty klade nelehké překážky. Dokázala, že i s těžkým handicapem můžete dojít na vrchol.

Po ztrátě sluchu upadla do těžkých depresí

V americké verzi oblíbené talentové soutěže se objevilo mnoho dechberoucích vystoupení. Jednou z nejvýraznějších soutěžících se stala také Mandy Harvey, která se objevila ve 12. sezóně Amerika má talent. Mandy předstoupila před porotu, ale nebyla sama. Doprovázela ji ještě jedna žena. Všichni záhy zjistili, že je to její tlumočnice, protože Mandy je ve skutečnosti hluchá.

Přesto se rozhodla vystoupit s vlastní písní. Vysvětlila porotcům, že o sluch zcela přišla v 18 letech, a to kvůli onemocnění pojivové tkáně. Tou dobou studovala podle Wikipedie vokální hudební výchovu na Colorado State University. Po ohluchnutí však univerzitu opustila, upadla do těžkých depresí a s hudbou přestala. Naštěstí však ne na dlouho.

Krasobrusleí

Krasobruslařku podceňovali kvůli nízkému věku. Již po 10 vteřinách celé publikum litovalo svá slova

Porota její fantastický výkon ocenila

Časem se jí totiž povedlo naučit se s pomocí vizuálních ladiček, jak při zpěvu najít správné výšky. K hudbě se tak opět vrátila, a dokonce vydala několik jazzových alb. Do soutěže přišla s vlastní písní, jejíž slova všechny dojala. Sama se také doprovázela na ukulele a už v půlce písně jí publikum aplaudovalo ve stoje. A to nejlepší mělo teprve přijít.

Porotce Simon Cowell Mandy řekl: „Na tohle nebude potřeba tlumočnice.“ A poté zmáčknul zlatý bzučák, kterým Mandy poslal rovnou do živého vysílání. V soutěži se Mandy mimořádně dařilo a nakonec skončila na čtvrtém místě. Hudbě se stále věnuje a v roce 2022 se jí narodil syn. Mandy se tak stala dalším živoucím důkazem toho, že když člověk opravdu něco chce a miluje, nezastaví ho žádná překážka. Na SvětěKreativity se můžete podívat také na jedinečné vystoupení Susan Boyle. Ta neustále překvapuje svými hlasovými schopnostmi.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*