Kloktání slané vody pomůže vyřešit mnoho zdravotních problémů

Proč je pobyt u moře tak prospěšný? Protože je v něm slaná voda. Pokud k němu nemůžete, připravte si ji u vás doma. Budete se divit, jak prospěšné může být něco, tak obyčejného, jako je běžná sůl smíchaná s vodou z kohoutku. Až tuto kombinaci zkusíte, zapomenete na mnoho léků z lékárny, které jsou nejenom zbytečně drahé, ale jsou i plné chemie.

Začněte kloktat

První možnost, jak se dá využít slaná voda, je kloktání. K tomu budete potřebovat 200 ml vody z kohoutku, ve které rozmícháte ½ lžičky nejlépe himalájské soli. Potom můžete buď klasicky kloktat, nebo vodu se solí alespoň nechat pár desítek vteřin v ústech. Následně vyplivněte, ale ústa si rozhodně nevyplachujte. Nechte sůl působit i v prázdných ústech.

Zkuste i inhalovat

Kromě kloktání můžete využít také inhalaci solného roztoku, která je také cestou k tomu, jak se dá jednoduše zlepšit vaše zdraví. Důležité je solný roztok důkladně ohřát, aby vznikl dostatek páry. Potom se stačí naklonit nad hrnec a opatrně páru nasávat nosem. Pozor však na to, aby vás horká pára nespálila.

Natáhněte do nosu

Zní to sice drasticky, ale když to vyzkoušíte tak si můžete být jisti tím, že se vám velmi výrazně uleví. Základem je solný roztok, která následně natáhnete nejprve do jedné a potom zase do druhé dírky. Snažte se to zvládnout, jelikož po chvíli pálení se objeví úleva.

Jaký vliv bude mít slaná voda na vaše zdraví?

Hlavní postupy, jak se dá slaná voda užívat, už znáte. A jaký vliv bude mít na vaše zdraví a v čem všem vám pomůže? Je toho mnoho, kdy se dá některá ze zmíněných metod použít. Doporučujeme ji ve chvíli, kdy často kýcháte. Také je vhodné využít sůl, pokud váš škrábe v krku, nebo když máte plný nos. Zapomenout nelze ani na to, že se jedná o dobrého pomocníka při kašli. Vhodné je aplikovat solnou léčbu také při problémech s polykáním, nebo při problémech s nosní sliznicí.