Kněz prozradil, co se stane s nevěřícím člověkem po smrti. Lidé se na sociálních sítích začali bouřit

křesťanství
Fotografie: Unsplash

Kněz z TikToku se podělil o svůj názor na to, co se stane s nevěřícím člověkem po smrti, což mezi uživateli internetu vyvolalo mnoho pozitivních, ale také spoustu negativních názorů.

Otec Sebastian Picur je jedním z nejpopulárnějších kněží na internetu s více než 640 000 fanoušky. Kněz je aktivní na platformě TikTok, kde odpovídá na otázky věřících a sdílí své znalosti o tématech souvisejících s vírou. Jednou z otázek, na niž kněz odpověděl, bylo, co se stane s nevěřícím po smrti. Kněz řekl, že nevěřící po smrti „přestal být člověkem, který nevěří v Boha“, což vyvolalo vlnu kritiky mezi uživateli internetu.

Rozsáhlé rozdělení komunity

Příspěvky, ve kterých kněz vysvětluje svůj postoj k tomuto tématu, získaly statisíce reakcí. Mnoho lidí si myslelo, že odpověď kněze je banální a nepřináší nic nového. Jiní poukazovali na to, že nikdo nemůže skutečně vědět, co se stane s člověkem po smrti. Našli se třeba i tací, kteří vyčítali samotnému knězi, že na tak složitou a obtížnou otázku nedal jednoznačné odpovědi.

Čekal kněz takovou reakci od uživatelů internetu?

Těžko říci, ale jeho odpověď vyvolala na sociální síti bouřlivou diskuzi. Zároveň ukázala, že témata spojená s vírou a náboženstvím stále vzbuzují mezi lidmi spoustu emocí a kontroverzí. Našli se i opravdu shazující, až výhružné komentáře vůči náboženství obecně. Toto ofenzivní jednání některých jedinců bylo pro kněze tím největším překvapením.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @__.quadrobist.__ #ksiadz #wiara #ateista #agnostyk #zbawienie #potępienie ♬ Sad Melody – Manuel Boni

Kněz nadále pokračuje ve svém kázání

Sebastian Picur nadále pokračuje ve svém náboženském učení. Zveřejňuje informace, fotografie i videa týkající se víry a jeho komunita rapidně narůstá. Dle nenávistných komentářů lze ale vyvodit, že mezi sledovateli nejsou jen příznivci. Najdou se zde také nenávistní jedinci, kteří jen čekají na to, až budou moci Picurovy myšlenky opět vyvrátit.

Zdroj: Webniusy