Andělé strážní: Kde jsou a jak nám pomáhají? Pokud si jich chceme začít všímat, je nutné znát tato fakta

Fotografie: iStock

Víra v opatrovnické bytosti provází lidstvo již od starověku. Zmínky o nich najdeme v judaismu, křesťanství, islámu, hinduismu i starověkém Řecku.

Obecně lze říci, že anděl strážný je druh anděla, který je určen k vedení a ochraně konkrétního člověka, popřípadě národa. Podle křesťanské tradice nás anděl strážný provází od chvíle narození až do naší smrti. Stojí nám neustále po boku a v průběhu života nám pomáhá být dobrým člověkem a připravuje nás na cestu do nebe.

Anděl strážný nás provází celý život

V Bibli najdeme mnoho odkazů na anděly. Ti mají svoji vlastní hierarchii. Andělé strážní jsou pak určeni konkrétnímu člověku, aby ho provázeli po celý život. Andělé jsou bytosti, které existují od počátku stvoření a je jich tedy omezený počet. Ne každý anděl se však stane andělem strážným. To je jakési privilegium, které všichni nemají a pro jeho získání musí anděl projít zkouškou.

Strážní andělé nejsou duchové našich zemřelých blízkých. I když je to pěkná představa, že nás náš mrtvý příbuzný přijde ochraňovat, není tomu tak. Anděl je nám určen ještě před narozením. Zná naši duši, která se na svět rodí, nejen naši fyzickou a psychickou stránku. I když si připadáte nedokonalí, vězte, že anděl strážný vás velmi miluje i přes vaše chyby. Právě proto, že zná hlubokou čistotu vaší duše.

Cítí emoce stejně jako my lidé

Přestože někteří andělé mají jména, jako Michael, Gabriel, Rafael, a ta jsou ve starých biblických textech zaznamenána, strážní andělé jména nemají. Respektive pokud ano, není určeno, abychom je znali my lidé a není to ani potřeba. Nemusíme tedy znát jméno našeho strážného anděla, abychom si s ním mohli vytvořit vztah.

Fotografie: Freepik

Emoce, které prožíváme, dokáže cítit i náš anděl strážný. Umí se s námi radovat i trpět. Není tedy zcela ušetřen strastí, které někdy lidský život přináší. Má však sílu, chuť i možnosti, jak nám naši životní cestu ulehčit. Ale pozor, anděl nikdy nesmí jednat proti svobodné vůli člověka. Může se tedy stát, že přestože anděl je připraven nám pomoci, můžeme jeho snahy blokovat, protože jsem se rozhodli jinak, než by pro nás bylo v dané chvíli nejlepší.

Náhoda nebo práce vašeho anděla?

Přestože nejste věřící člověk, váš anděl strážný vám stejně pomáhá. Nemusíte se tedy modlit ani prosit o pomoc, aby se o vás anděl staral. Pravdou však je, že jedním z jeho úkolů je vést člověka po dobré cestě, jejíž konec je v nebi. Věřící lidé mohou mít s anděly vztah a vědomě profitovat z toho, že mají na svojí straně někoho velmi mocného. Anděl totiž dokáže zařídit mnoho věci, které bychom sami nikdy nedokázali. A ty budou vždy k našemu prospěchu.

Fotografie: Freepik

Pokud jste skálopevně přesvědčeni o existenci andělů, potom jejich snahu o vaše blaho jistě v životě zaznamenáte. Nevěřící mohou někdy zkusit jen tak pozorovat, jestli dobré věci, které jim přichází do života, nejsou podezřele dokonale přichystané, jako by je někdo naplánoval. Znáte ty neskutečné náhody, kterým jde stěží věřit? No, možná o tom něco ví váš anděl strážný.

Zdroj: Kten

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*