Konzumace banánů každý den zlepší psychiku, trávení a prospěje celkově zdraví

Banány jsou nejenom chutné, ale jsou také zdravé. Dokonce více, než si řada lidí myslí. Tento výčet kladů vás o jejich unikátech přesvědčí. Pokud má toto ovoce fungovat, je na místě dát si 2 banány denně. Třeba syrové, nebo v ovocném salátu, či ve formě koktejlu. To je na vás. Důležité je, že tělu dodáte látky, které umí zajistit řadu zajímavých věcí. Konkrétně tyto.

Eliminujete depresi

Banány jsou dobrým bojovníkem proti psychickým problémům. Hlavně proti depresi, ale také proti úzkosti. Je to dáno díky svému obsahu tryptofanu, který dokáže zvýšit hladinu serotoninu.

Podpoříte léčbu anémie

Anémie neboli chudokrevnost je nemocí, která se týká vaší krve. Lidem s těmito problémy je doporučována dostatečná konzumace potravin, které obsahují železo. Do této kategorie se řadí také banány.

Snížíte krevní tlak

Banány umí pomoci i lidem, kteří mají vysoký krevní tlak. Díky vysokému obsahu draslíku ho dokážete snížit a tím samozřejmě snížíte i možná doprovodná rizika.

Stimulujete mozek

Pokud potřebujete lépe myslet a soustředit se, dejte si banán. Jezte je ale i proto, abyste svému mozku pomáhali předejít různým nemocem. Banány mají na činnost mozku velmi dobrý vliv. U jakékoliv generace.

Zlepšíte trávení

Banán kromě jiného obsahuje zajímavé množství vlákniny. Ta by měla být součástí stravy mimo jiné proto, že dokáže eliminovat riziko zácpy. Stejně tak umí navodit pocity sytosti, stejně jako umí optimalizovat trávení jako takové.

Eliminujete pálení žáhy

Nejenom jedlá soda, vlažná voda, nebo správná poloha těla. Pálení žáhy dokáže eliminovat také banán. A to díky svému takzvanému antacidnímu účinku.

Odstraní nevolnosti

Pokud trpíte ráno, nebo i kdykoliv během dne různými nevolnostmi, je na místě dát so banán a pravidelně ho zařazovat do jídelníčku. Pomůže regulovat krevní cukr a tím nevolnosti předcházet.

Uklidní vás

Banány jsou považovány za přírodní antidepresiva. Pokud se cítíte špatně, místo léků, které jsou plné chemie, si dejte dva kusy tohoto ovoce a pocítíte úlevu.