Tyto věci se stanou s vaším tělem, když budete jíst 2 banány denně, měsíc v kuse

Když budete jíst dva banány denně, stanou se s vaším tělem úplné zázraky. Rozhodně byste to měli vyzkoušet, protože to stojí za to.

V současné době jsou banány asi tím nejoblíbenějším ovocem. Lidé jim dokonce dávají přednost třeba před jablky, jsou zkrátka opravdu skvělé. Výhody, které přináší konzumace banánů, jsou skutečně nekonečné. A proto byste měli jíst dva banány denně po dobu jednoho měsíce. Výsledky jsou totiž neskutečné.

Krevní tlak a energie

Banány jsou naprosto fantastické pro vaše srdce. Mají nízký obsah sodíku, vysoký obsah draslíku a chuťově jsou opravdu skvělé. Rozhodně byste je měli zařadit do vašeho jídelníčku, protože je to skvělý způsob, jak předejít potenciálním infarktům. Banány plné vitamínů a minerálů dokáží poskytnout dokonalé palivo před provedením jakéhokoli fyzického úkolu. Také pomáhají předcházet svalovým křečím.

Anémie a vředy

Anémie je stav těla, kdy se v krvi vyskytují nízké hladiny červených krvinek. Železo obsažené v banánech zvyšuje produkci těchto krvinek a pomůže vám je udržet na správné úrovni. Pokud trpíte na žaludeční vředy, také byste měli často konzumovat banány. Především proto, že je to jedno z mála jídel, které můžete při těchto vředech jíst.

Deprese a zácpa

Banány obsahují tryptofan, aminokyselinu, kterou vaše tělo nakonec promění na serotonin. Tryptofan si můžete spojit s pocitem ospalosti, ale bylo prokázáno, že když se přemění na serotonin, pomáhá lidem relaxovat. Asi nikdo si nechce přiznat, že si nemůže pořádně zajít na záchod. Než vyzkoušíte různé léky, zkuste si raději dát pár banánů. Jejich obsah vlákniny je totiž velmi vysoký a tak nebudete mít problém s tím, jít na záchod.

Fotografie: Pexels

Stres a osvěžení

Bylo vědecky prokázáno, že vitamíny skupiny B, které jsou obsaženy v banánech, pomáhají uklidnit nervový systém. Banány jsou schopné snižovat tělesnou teplotu. Zkuste jeden sníst uprostřed horkého letního dne a uvidíte, že vám hned bude lépe. Dokonce i když budete mít horečku, tak vám banán pomůže.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]