Kopr mnohým lidem smrdí, ale jeho účinky na organismus jsou velmi pozitivní

Těžko byste hledali nenáviděnější koření, než je kopr. Kdo ho však konzumuje pravidelně, výrazně prospívá svému zdraví. To je na kopru unikátní. I když má aroma, které může mnoho lidí odrazovat, tak pokud jde o jeho sílu a prospěšnost, nic se mu nevyrovná. Ani tolik zmiňovaný česnek, pro který se používá označení přírodní antibiotikum. Chcete vědět, co vše kopr dokáže?

Antioxidant

Málokdo to ví, ale kopr ve velmi dobrým antioxidantem. A to hlavně díky obsahu vitamínu C. Dále obsahuje i vitamíny E a B. Opomenout nelze ani železo, vápník, nebo hořčík a zinek. Toto všechno dohromady zajistí, že z vašeho těla vyloučíte vše, co tam nemá být. Volné radikály, parazity i různé těžké kovy.

Zabiják bakterií

Kopr umí také velmi dobře, rychle a efektivně zabíjet bakterie. Pokud začínáte trpět nějakou nemocí, je lepší než celá řada prášků. Stačí zvýšit množství kopru, který budete užívat a nežádoucí bakterie budou rychle eliminovány.

Prospívá potenci

Teď by měli zpozornět všichni muži, jelikož kopr také výrazně prospívá mužské potenci. Má takzvané vazodilatační vlastnosti, které jsou dobrým pomocníkem, pokud se řeší takzvaná erektilní dysfunkce.

Snižuje krevní tlak

Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, na kopr nezapomínejte. Díky obsahu prospěšných látek ho dokáže dobře optimalizovat a vrátit jeho hodnoty do normálu. S touto vlastností souvisí i to, že umí dobře snížit i hodnotu cholesterolu.

Snižuje hodnotu krevního cukru

I tady bude kopr velmi dobrým pomocníkem. Pokud máte problémy s krevním cukrem, je základem dieta, kde by neměl chybět dostatek kopru. Po několika týdnech mohou být výsledky testů mnohem přijatelnější.

Prospívá močovému systému

Nejenom, že dokáže prospívat ledvinám, které umí vyčistit a také zajistit, aby dobře fungovaly. Také prospívá močovému systému jako celku. A to v tom směru, že umí eliminovat různé problémy, jako mohou být třeba i časté záněty, které jsou u mnohých lidí na denním pořádku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]