Kouzlení z novin! Vyrobte si úžasné dekorace na stěnu

Přinášíme vám návod, jak si sami vyrobit dekoraci na stěnu z novin. Jak je známo, noviny, časopisy, letáčky mnohdy představují velkou část domácího odpadu. Ne jen, že tímto způsobem rozvíjíte svou kreativitu, vyplníte volný čas, vyrobíte sobě nebo druhým něco pro radost, ještě šetříte naši krásnou planetu.

Výrobky zvané recy – věci v poslední době hodně frčí. Ať už se jedná o zužitkování starých triček, riflí, povlečení, ubrusů nebo také palet a dokonce zámořské kontejnery ke stavbě zahradních i rodinných domků. Ale to už jsem hodně odběhla a tak se vrátíme zase zpět a pojďme na to.

Tvoříme novinové kolečka

Z novin nebo letáčků si vytvoříme pomocí špejle ruličky. Rovněž je možné naskládat je na tenké proužky zhruba 0,5cm. Vždy je lépe fixovat je trochou lepidla, aby hezky držely pohromadě. Jakmile máme dostatek proužků či ruliček, můžeme je začít stáčet. Namotávat začněte třeba na štětec nebo tužku. Kolečka tvořte různých velikostí, pokud chcete mít kolečka ve střední části rozdílné, můžete některé namotávat pomocí tužky a některé na jiný kulatý předmět větší tloušťky. Tím docílíte, že budete mít pokaždé jiný střed.

Spojování koleček

Takto připravená kolečka spojte k sobě buď pomocí lepidla a zafixujte k sobě ještě vždy proužkem z novin. Nebo je možné kolečka k sobě přichytit pomocí pár stehů z bavlnky. Pokud zvolíte cestu šití, doporučuji kolečka nejdříve nabarvit a šití si nechat, jako poslední krok. Bavlnka, která bude figurovat, jako spojovací materiál, může tvořit barevný kontrast.

Barvení koleček

Jakou barvu si zvolíte, záleží pouze na vás. Já začínám barvení od okrajové části, ale teoreticky je to jedno. Pak už necháte jen zaschnout, totéž zopakujete z druhé strany až ta první uschne a máte hotovo. Buď můžete pověsit na zeď, nebo darovat někomu jako dárek.