Neznámý muž 3 měsíce pronásledoval 44letou učitelku, protože k němu byla jednou zdvořilá v restauraci

Fotografie: Public Domain

Středoškolská učitelka se na Twitteru svěřila s tím, co si v posledních měsících musela zažít. Cizí muž si zjistil její osobní údaje a začal ji pronásledovat.

Z nevinného setkání v restauraci, kdy se zapovídala s cizím mužem, se stala noční můra. Rozhodla se o tuto zkušenost podělit a doufá, že to pomůže jiným lidem, aby se do podobné situace nikdy nedostali. Udělala totiž jednu zásadní chybu, které pak ještě dlouho litovala. Vzkazuje ženám: „Nemusíte být za každou cenu milé na cizí lidi.“

Dala se do přátelského hovoru s cizím mužem

Patty Brem je 44letá učitelka na střední škole v Monterey v Kalifornii. Nedávno se podělila o svůj několik měsíců trvající zážitek s mužem, který ji pronásledoval. Vše přitom začalo úplně nevině, když si jednoho dne vyrazila se svojí sestrou do restaurace. Zapředla krátký přátelský rozhovor s cizím mužem u baru. Zeptal se jí mimo jiné, odkud pochází a kde pracuje.

Patty nepojala žádné podezření a muži bez obav prozradila, na které škole učí. A to se později ukázalo jako velká chyba. Poté, co se vrátila ke stolu za sestrou, si muž se svým kamarádem sedli k vedlejšímu stolu a vedli ještě společně zdvořilou konverzaci. Asi po hodině se Petty se sestrou zvedly, rozloučily se a odešly domů.

Pak ji cizí muž začal obtěžovat e-maily

Běžný zážitek, kdy se dáte do přátelského povídání s cizím člověkem, se však za pár týdnů změnil v ten nejděsivější. Petty začaly na její školní e-mail chodit vzkazy od tohoto muže, přestože mu na sebe žádné kontaktní údaje nedala. Bylo jí to sice nepříjemné, ale řekla si, že když na ně nebude reagovat, muž to vzdá a nechá ji na pokoji.

To se však velmi mýlila. V jednom e-mailu jí napsal, že se na ni velmi zlobí, že s ním nekomunikuje. Ani na tuto zprávu nereagovala a smazala ji. Asi za tři měsíce se bavila s ředitelkou školy. Ta jí řekla, že ji tam hledal starý přítel, který ji chtěl pozdravit. Pak se ukázalo, že muž tam byl i den předtím, a když mu řekli, že Petty už šla domů, ptal se, v kolik hodin odchází z práce. Když ředitelka zmínila jeho příjmení, došlo jí, že muž z restaurace si dovolil přijít do její práce.

Tady už končila všechna legrace – ale to ještě nebylo vše. Muž na ni čekal v autě před školou. Ředitelka vyšla ven a chtěla situaci vyřešit. On nastartoval a vypadalo to, že odjíždí. Pak však zjistily, že zaparkoval jen nedaleko a opět čekal. Její kolegyně nasedla do auta a jela za ním. On však opět nastartoval a začal školu objíždět, aby viděl, jestli Petty neodchází bočním vchodem. Pak zastavil a kolegyně mu přes stažené okénko řekla, ať opustí pozemek školy a přestane Petty pronásledovat.

Petty doufá, že to stalker vzdal

„Nevinný a zdvořilý rozhovor s cizím člověkem před 3 měsíci se dnes změnil na jeden z nejděsivějších dnů mého života,“ uvedla Petty k této situaci. Policie jí poradila, ať mu napíše e-mail: „Ne, prosím už mě nekontaktujte.“ Pokud by muž v pronásledování pokračoval, mohli by mu tak, na základě tohoto e-mailu nařídit zákaz přiblížení. Od incidentu před školou ji však naštěstí už nekontaktoval. Petty opravdu doufá, že to vzdal, ale jistá si už nejspíš nebude nikdy.

Stalking, tedy nebezpečné obtěžování a pronásledování, je u nás trestným činem. Často je stalkerem bývalý žárlivý partner, ale někdy je to i naprosto cizí člověk. V České republice je ročně hlášeno kolem 400 případů tohoto jednání. Až ve 20 % je do něj zapojeno i násilí. Tragické konce jsou spíše výjimkou, ale i ty se stávají. V případě, že se dostanete do podobné situace, neváhejte kontaktovat policii. Ta vám může hodně pomoci. V závažných případech mohou poskytnout i krátkodobou policejní ochranu.

Zdroj: BuzzFeed

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]