Držení se za ruce přináší mnoho zdravotních výhod, o kterých řada lidí neví

Držení rukou je skutečně velmi jednoduché gesto. Obvykle se za ruce drží manželé, partneři, sourozenci, děti s rodiči, ale i třeba nejlepší kamarádky. Jste si však vědomi toho, že držení rukou nabízí řadu jiných zdravotních výhod, než jen vyjádření lásky, péče, náklonnosti a blízkosti?

Přinášíme vám seznam zdravotních výhod, které sebou přináší tak obyčejné gesto, jako je chytit někoho za ruku.

Snižuje stres

Psaní si deníku, poslech hudby, masáž, jóga, procházky se psem, relaxační koupel, zajímavá knížka, péče o zahradu – to jsou některé známé „léky“ na stres. Jste si však vědomi, že můžete také snížit vysokou hladinu stresu pouhým držením něčí ruky? Samozřejmě to hodně pomůže, pokud chytíte za ruku někoho, kdo o to opravdu stojí.

Snižuje úzkost

Když se cítíte úzkostně, můžete někomu napsat, zavolat. Nebo můžete jednoduše držet někoho za ruku, pokud je poblíž vás. Držení za ruce, když cítíte úzkost, vám pomůže si uvědomit, že nejste v tomto bláznivém světě sami, a že jste najednou dostatečně silní, abyste cokoli zvládli.

Bojuje se strachem

Příroda navrhla naše mozky, aby hledaly něčí ruce pokaždé, když se něčeho bojíme – je to něco, co může snadno zahnat strach a všechny fyzické příznaky, které přicházejí. Při sledování hororu nebo i v případě, že máte vystoupit před davem, držte se s někým za ruce a uvidíte, že váš strach bude menší a menší.

Zmírňuje bolest

Věřte tomu nebo ne, jednoduchý úkon sevření něčí ruky může pomoci při lepším snášení bolesti. Už malé dítě drží například matka za ruku při očkování nebo, když tatínek ošetřuje odřené koleno. Toto kouzlo se s přibývajícími léty nevypaří, tudíž pokud někdo cítí zrovna bolest, chyťte ho za ruku.

Snižuje krevní tlak

Silné emoce mohou způsobit prudký nárůst krevního tlaku. Chcete-li, aby se váš krevní tlak vrátil do normálního rozmezí, držte ruku toho, s nímž jste. Nezapomeňte také na význam snižování stresu, který ovlivňuje krevní tlak.

Zvyšuje to pocit štěstí

Štěstí nepřichází s cenovkou. Jedním velmi jednoduchým způsobem, jak dosáhnout většího pocitu štěstí, je držet se za ruce, zvlášť, jde-li o velmi blízkou osobu.