Známky, které prozradí, že je váš pes skutečně šťastný a dáváte mu vše, co potřebuje

Fotografie: Freepik

Čtyřnohý člen rodiny je velmi důležitý a jeho štěstí je naším cílem. Jak ale poznáte, že je váš skutečně šťastný a povedlo se vám docílit jeho naprosté spokojenosti? Podívejme se na hlavní znaky.

Každý, kdo má domácí mazlíčky, by rád věděl, zda jsou jeho čtyřnozí přátelé opravdu šťastní. Pes je nejlepší přítel člověka a jeho štěstí je pro nás obvykle velmi důležité. Zvířata vyjadřují své emoce prostřednictvím komunikace, ale my jim vždy nerozumíme.

Fotografie: Freepik

Není také snadno s jistotou vědět, zda je váš pes spokojený se svým životem. Existují však některé známky, které dokazují, že vás pes je jedním z nejšťastnějších zvířat na světě.

Volně visící uši a klidný pohled

Když je pes naprosto spokojený, jeho uši nejsou nijak napnuté ani těsně přiléhající k jeho hlavě, ale volně visící po obou stranách hlavy. Mějte na paměti, že to platí pouze pro plemena psů s volně visícíma ušima, protože uši dobrmana, německého ovčáka nebo husky jsou vždy vztyčené. Uši přilnuté k hlavě mohou naznačovat strach nebo frustraci.

Fotografie: Freepik

Klidný pohled je možná trochu neurčitý znak, ale na svém psovi to zaručeně poznáte. Oči šťastného psa jsou klidné, přátelské a normální. Pokud ale můžete vidět bělmo očí svého psa, znamená to, že pes není klidný a může být napjatý. V takovém případě bude nejlepší, když se pokusíte najít původ tohoto stresu a odstranit ho z jeho života.

Úsměv a mávající ocas

Mnoho psů vyjadřuje pocit štěstí a spokojenosti úsměvem. Otevřená ústa, mírně zvednutá, odkryté zuby a klidný výraz značí, že jste velmi dobrým pánem. Prostřednictvím úsměvů sdílíme své štěstí s ostatními i my a psi to dělají stejně. Takže pokud se váš pes směje, jen se vám snaží říct, že je s vámi doopravdy rád a užívá si čas, který společně trávíte.

Fotografie: Freepik

Všichni majitelé psů ví, že když je pes velmi emotivní, vrtí ocasem. Je to výraz silné radosti a maximálního potěšení. Stejně tak ale mohou skákat nebo odhalit své břicho. Když si pes lehne na záda a nechá se podrbat na bříšku, znamená to, že je vám naprosto oddaný, věří vám a necítí se ani trochu v ohrožení. A to je rozhodně dobře.

Zdroj: PetMD

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]