Láska dokáže zázraky. Své o tom ví i žena, která odmítla odpojit svého manžela od přístrojů

Fotografie: Freepik

Tento reálný příběh je o milujícím se americkém páru, o Scottovi a Danielle. Jejich láska dokázala nemožné. Muž prodělal jednoho dne natolik těžkou cévní mozkovou příhodu, že upadl do kómatu. V něm zůstal celou řadu měsíců a nereagoval na vnější podněty. Jeho žena se však nechtěla vzdát.

Lékaři ztratili naději, Danielle však nikoliv

Po mnoha týdnech Scottova bezvědomí lékaři jeho ženě doporučili odpojení od dýchacího přístroje. Dle nich neměl muž šanci na zlepšení stavu. Danielle se ale nechtěla vzdát, cítila v srdci naději, a tak svolení k odpojení nedala. Denně za svým manželem chodila a pomáhala s hygienou a rehabilitací. Také jej stimulovala hrou na kytaru. Odborníci ale nevěřili, že by něco z toho mohlo pomoci.

Fotografie: Freepik

Jednoho dne nastal zázrak

Po několika týdnech soustavné péče o Scotta nastala neuvěřitelná věc. Muž se probral z kómatu a promluvil. Jeho první slova byla: „Miluji tě.“ Daniella byla radostí bez sebe, protože její manžel začal také trochu hýbat pravou rukou. Naděje na uzdravení se tak opět zvětšila. Ve spolupráci s rehabilitačními pracovníky tak pokračovala rekonvalescence pacienta.

Scottovi zřejmě pomohla hlavně muzikoterapie, která stimulovala mozkovou činnost

Lékaři se nestačili divit. Scott během následujících dní kontinuální rehabilitace a muzikoterapie udělal nespočet pokroků. A tak se všechen ošetřující personál shodnul na tom, že to byla právě hudba, co muže takříkajíc „zvedla z lůžka“. Dokonce i při nácviku chůze provázela Scotta příjemná písnička s pravidelným rytmem. Ta zajistila i pravidelnost tepové frekvence, nejen kvalitní chůzi.

Fotografie: Freepik

S cévní mozkovou příhodou nastala i ztráta paměti

Začátky Scottova uzdravování však nebyly jednoduché. Po mozkové mrtvici muž ztratil krátkodobou paměť a nemohl si na nějaký čas vzpomenout na to, jak se mu cévní mozková příhoda vlastně přihodila, co jí předcházelo, a kdo je vlastně jeho manželka. Amnézie byla naštěstí jen přechodná, a tak se brzy vše dostalo do normálu. Dnes už se tomu Danielle jen směje.

Její muž byl pokaždé velmi nadšený, když mu sdělila, že jsou manželé. A současně žena tvrdí, že se nikdy nechtěla smířit s myšlenkou, že její životní láska zemře. Nezbývá říct nic jiného, než že dobře udělala. Díky ní dostal Scott šanci k uzdravení.

Fotografie: Freepik

Svou roli hrála i značná duševní podpora od Danielle

Podle francouzského psychiatra Christopheho Faurého by se Scott tak rychle neuzdravil, kdyby v něj jeho žena tak moc nevěřila. Stala se pevným opěrným bodem celého procesu a také neskutečnou oporou svému muži. Podle odborníka je tohle zásadní, pakliže nastane nemoc u jednoho z partnerů. Je to velká životní zkouška vzájemné lásky. Podstatná je podle Christopha zejména komunikace a blízkost, a to napříč tomu, že druhý nemůže mluvit, protože je připojený na přístroje.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]