Babiččina nepochopitelná zášť vůči mladší ze sester dlouhodobě narušila rodinné vztahy. Rodiče se rozhodli pro radikální krok

Fotografie: Depositphotos

Rodinnými vztahy otřásl přístup babičky k mladší z jejích dvou vnuček. Žena dítě zcela přehlížela. Rodiče se proto rozhodli pro nekompromisní řešení.

Láska rodiče k jeho dětem by měla být nepodmíněná, stejně jako láska prarodičů k jejich vnoučatům. Bohužel ale existují výjimky potvrzující pravidlo, a tak se mezi rodiči i mezi prarodiči najdou tací, kteří své děti, potažmo vnoučata, nemají rádi, nebo straní jen jednomu z nich. Situace, kdy babička upřednostňovala jednu z vnuček potkala i mladou maminku a její dvě dcery – Marušku a Helenku. Situace vyeskalovala do té míry, že se rodiče rozhodli k jejímu radikálnímu řešení.

Fotografie: Depositphotos

Druhé těhotenství snaše rozmlouvala

Mladá maminka, která si přála zůstat v anonymitě, vypráví svůj složitý životní příběh. S jejím manželem se seznámili ještě během studií, záhy se k sobě nastěhovali a velmi brzy poté se vzali. Jejích první dcera Maruška přišla na svět po několikaletém vztahu, kdy manželé spláceli hypotéku za byt o dispozici 2+1, který si koupili. Narození jejich společného potomka byla událost pro celou rodinu. Tchyně zaplatila profesionálního fotografa, darovala manželům kočárek a malou Marušku „zasypala“ dárky.

Ovšem když se o šest let později měla narodit Helenka, tchyně úplně obrátila. Mladou maminku od druhého těhotenství zrazovala a poukazovala na to, že jsou s manželem zadlužení a bydlí v malém bytě. Poté, co Helenka přišla na svět, ji tchyně začala zcela ignorovat – k narození, ke svátku ani k prvním narozeninám Helence nepřinesla žádný dárek. Oproti tomu Marušku zahrnovala láskou a péčí. Kromě nejrůznějších dárků zvala starší ze sester na návštěvy a společné výlety.

Fotografie: Depositphotos

Dítěti zabouchla dveře před nosem

Celá situace vygradovala v momentě, kdy mladá maminka domluvila se svojí tchyní hlídání. Plánovala doma uklidit, nakoupit a užít si chvíli volna. Ovšem tchyně rezolutně odmítla hlídat obě sestry – na výlet chtěla jet jen se starší, sedmiletou Maruškou. Věci mladší, téměř dvouleté Haničky vyházela z kufru automobilu, kam je předtím uložila maminka, a když se Hanička s pláčem rozeběhla ke své sestře (chtěla být s ní), zabouchla jí babička dveře od auta těsně před nosem. Malé dítě zůstalo jen nevěřícně stát.

Když mladá žena vyprávěla celou situaci svému muži, oba dospělí se shodli na tom, že situace zašla příliš daleko. Protože žádné „promlouvání babičce do duše“ nepomohlo, rozhodli se k radikálnímu řešení – tchyni od obou dívek tak říkajíc odstřihli. V současné chvíli se obě sestry stýkají s prarodiči z matčiny strany, které mezi nimi nedělají rozdíly. Zdali se umoudří i tchyně, ukáže jen čas.

Zdroj: Intex-press

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*