Alice (8) slyšela ze svého pokojíčku neznámý hlas. Matka byla vyděšena situací, která hrozí většině rodin

Fotografie: Depositphotos

Matka chtěla pro ochranu své dcery udělat to nejlepší a tak pořídila do jejího pokoje kameru. Ukázalo se, že to nebyl zase tak dobrý nápad.

Malá kamera byla v dívčím pokoji v provozu jen čtyři dny, než se rodina dozvěděla, že někdo našel způsob, jak s ní manipulovat a proměnit bezpečnostní zařízení v místnost hrůzy. Přitom to vše mělo být jen kvůli ochraně malé holčičky, která se ve svém pokoji chtěla cítit co nejbezpečněji. No, to už nyní nejspíš nikdy nebude.

Kamera měla být bezpečná

Matka dívky jménem Alice dlouhou dobu vybírala, jakou kameru jí do pokoje asi koupí. Nakonec se pro jednu rozhodla, a ta podle ní byla úplně nejlepší. Sama říká, že četla opravdu hodně recenzí a byla podle ní bezpečná. Kamera měla být především k tomu, aby matka sledovala svoje 3 dcery, když zrovna bude na noční v nemocnici. Pracovala totiž jako zdravotní sestra.

Fotografie: Pexels

Kamera byla zakoupená na internetovém obchodu a dokonce byla hodně doporučována. Matka měla jednu a její dcery také, aby spolu mohly komunikovat, když nebudou spolu doma. Bylo to pro ně úplně nejlepší. Čtyři dny poté, co byla kamera nainstalována, zaslechla 8letá Alice, že něco vychází z jejího pokoje. Je snad úplně jasné, že byla velmi vyděšená a nevěděla, co má dělat.

Hned kameru zabezpečila

Byla zrovna v pokoji sama, když najednou uslyšela zvláštní hlas. Alice se zeptala, kdo to na ni mluví a ten hlas odpověděl, že je to její nejlepší přítel. V tu chvíli se Alice opravdu vyděsila a utíkala za maminkou. Ta byla úplně v šoku, protože neměla ani tušení, odkud tento hlas vychází. A to, na co přišli, bylo opravdu velmi znepokojující.

Ukázalo se, že neznámá osoba se nabourala do programu sledovacích kamer a tato osoba mohla vidět i komunikovat s holčičkami pomocí reproduktorů. Matka přiznává, že na tuto kameru nenastavila dvoufázovou autentizaci, která by přidala další vrstvu ochrany proti potenciálním hackerům. No hned, jak se na toto přišlo, ji nastavila a teď už se do ní žádný neznámý člověk nedostane.

Zdroj: New York Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*