Na první pohled křehká 67letá důchodkyně srovnala agresivního zloděje. Policie zveřejnila video

vloupání do bytu
Fotografie: Pixabay

Je ostudné, jak se někteří lidé snaží využít nejzranitelnějších a nejstarších občanů společnosti. Starým a slabým se má samozřejmě pomáhat, a ne využívat jejich slabostí.

V tomto případě se pachatel postavil proti staré nebohé dámě. Alespoň takto na první pohled působila. Jednalo se o 67letou Lorenzu, která žije v bytovém komplexu pro důchodce v americké Kalifornii. Před dvěma roky se střetla s mužem, jenž byl zaneprázdněn vloupáváním do jejího bytu. Vykřikla a řekla muži, aby okamžitě opustil dům, a přiměla ho, aby spěchal do dalšího bytu. To však neměl nikdy dělat, protože Lorenza byla odhodlaná donutit muže litovat své volby.

Lupič, který opravdu narazil

Lorenzinu 81letou sousedku Elizabeth navštívil lupič a tehdy si tato starší paní myslela, že opravdu zemře. Muž ji srazil na zem, avšak rázem sem přiběhla Lorenza ve své plné kondici. Když ji Elisabeth spatřila, byla celkem v šoku. Pravděpodobně také neznala její skryté tajemství, byť už vedle sebe žily opravdu dlouho.

Nevěděl, co ho čeká

Jakmile Lorenza přiběhla na pomoc, křičela na muže, aby utekl, na což on reagoval tím, že k Lorenze výhružně a vyzývavě přišel. Elisabeth v tu chvíli zoufale křičela, že toto je zcela jistě její smrt, ale Lorezna měla úplně jiné plány. „Dnes ne“, řekla Lorenza. Výtržník úsměvně hleděl na obě staré ženy a rozhodl se, že je okrade obě. Karty se však rázem obrátily.

Zcela nepovedená loupež

Lorenza vtrhla mezi Elisabeth a zloděje, na kterého následně skočila a udeřila ho trubkou po hlavě. Poté mu přitiskla trubku ke krku a začala ho nelítostně škrtit. Zloděj ještě zoufale na starší dámu vztáhl ruku, ale ta mu ji rychle překroutila. Zloději nezbývalo nic jiného než hystericky křičet a žadonit, aby toho Lorenza nechala. „Je mi jedno, co se s tebou stane, nemáš právo ubližovat staršímu člověku,“ odpověděla nelítostná Lorenza.

Finální zásah policie

Lorenze se tedy podařilo zloděje zadržet, dokud ho nepřišla zatknout policie. Povalená Elisabeth byla následně převezena do nemocnice a naštěstí se ještě téhož dne mohla vrátit domů bez větších fyzických zranění. Lorenza samozřejmě vyvázla bez menšího škrábnutí. Co se týče zloděje, ten aktuálně sedí v cele s nemalým trestem. Policie ještě na závěr upozornila, že v takových situacích byste se měli fyzické konfrontaci s pachatelem vyhnout a počkat na policii. Inu, jestli fyzický zásah byl opravdu nevyhnutelný, zůstává otázkou.

Zdroj: DailyMail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*