Podivná kresba dokáže nahlédnout do hlubin vaší duše. Tento psychologický test vydá za stovky hodin terapie

psychologie kresba

Tento test vyvolal na sociálních sítích hotovou senzaci. A mnozí z těch, kterým se podařilo jím projít, byli výsledky a také jejich platností mile překvapeni.

Tajemná a zdánlivě jednoduchá skica využívá psychologickou hloubku a prvky. Skrze právě takové kresby k vám vaše podvědomí vysílá signály, které mohou odhalit ty nejskrytější touhy. Psychologie kresby je metoda související s vašem aktuálním mentálním stavem, protože všechny kresby mají nějaký skryt význam. Jsou v nich obsaženy zvláštní známky podvědomí a možné problémy či radosti života jak vašeho, tak i ostatních.

První vjem je nejpřesnější

To, co na této kresbě vidíte jako úplně první, odhaluje určité aspekty vašeho života. Obrázek má celkem 4 hlavní součástí, klíčové je ale to, co na vás „vykoukne“ jako úplně první. Nehledejte to, co vypadá přijatelně, důvěřujte svým instinktům. Jakékoli přílišné hodnocení pro vás znamená podvádění sebe sama. Co tedy zaujalo vaše oči jako první?

psychologie, kresba

Plot

Velmi symbolický prvek ukazující na formu izolace. Protože se bojíte lidí, izolujete se od ostatních. Současně předem předpokládáte, že se vám snaží někdo ublížit. Jakmile stojíte před ostatními, je pro vás velký problém vyjádřit vlastní vlastní myšlenky. Málokdy se tedy někomu opravdu otevřete. Tento problém s důvěrou vede k obtížnému budování jakkoli hlubších vztahů. Minulá zkušenost nemůže stále určovat váš život.

Jakmile budete paušálně ostatním bránit ve vstupu, nedostane se dovnitř nikdo. Zkuste to nejdřív pomalu, seznamujte se vlastním tempem. Každý pokrok skrývá míru rizika.

Lodička

Od ostatních máte velmi vysoká očekávání, v interakcích s nimi nastavujete značné standardy. Protože mnoho lidí takto nezapadá do vašeho ideálního pojetí, často se od vás okolí odvrací. Přílišným lpěním na nedostatcích druhých riskujete, že ztratíte i ty vlastnosti, které jejich slabiny zakrývají. Ve výsledku tak nikdo nevypadá dost dobře na to, aby vůbec mohl být vedle vás. Je samozřejmě podstatné znát svou hodnotu, nechtějte ale nereálné.

Při takovém nastavení propásnete mnoho výborných možností. Važte si vlastních snů a cílů, pamatujte si však, že realita je něco jiného a nemůžete mít zkrátka všechno.

Svázaný muž

Potýkáte se s vnitřním konfliktem se svou vlastní osobností. Máte o sobě totiž velmi špatné mínění, respektive nízké sebevědomí. Důsledkem toho je také negativní vztah k vnějšímu světu. Jste si jisti, že nikdo nebude přijímat vaše nedostatky, současně budou ignorovány vaše dovednosti. Přestaňte se ale obviňovat a začněte žít se základním sebevědomím.

Na negativních místech se totiž štěstí nevyskytuje. Jakmile ale objevíte lásku hlavně k sobě samým, změní se i ostatní situace včetně vašeho pohledu. Přijměte se jako lidská bytost, ne vysněný ideál, který je nedosažitelný (to je jeho základní vlastnost). Uvědomte si hodnotu vlastních sil, vaší práce a začněte se sebou jednat s láskou. Změní se vám život.

Lebka

Pesimismus je vaše přirozenost, celý svůj život tak vidíte jako kontinuální sérii totálních selhání. Ani už se nesnažíte vnímat věci jakkoli pozitivně. A jakmile se cítíte jen trochu dobře, i minimální problém hned vidíte jen jako negativum. Děláte si příliš mnoho starostí a všechno chcete kontrolovat. Tato opatrnost vám však nedovoluje vidět krásu života.

ponurá lebka
Fotografie: Pixabay

Zkuste změnit rámec a vidět i to pozitivní. Z negativity může vyjít zase jen negativita. Problémy mají být výzvou, nikoli překážkou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*