Důležité věci, které je dobré znát na základě konkrétní krevní skupiny daného člověka

Fotografie: Pixabay

Každý člověk má jednu ze čtyř typů krevních skupin. Mnozí si však neuvědomují, že právě tato skupina nám dává do vínku také určitě vlastnosti.

Příslušnost k určité krevní skupině o člověku mnoho vypovídá. A to nejen o osobnosti, ale také například o stravě nebo kompatibilitě s ostatními. V podstatě vaše krevní skupina vypovídá mnohé o vašem zdravotním profilu. Navíc může hrát také roli při každodenním rozhodování z hlediska životního stylu. Pro každou krevní skupinu jsou například vhodné jiné potraviny a pokrmy.

Strava má být přizpůsobená

Každý člověk by měl dodržovat stravu přizpůsobenou jeho metabolismu. Lidé s krevní skupinou A by si měli vybrat ovoce, zeleninu, tofu, mořské plody a také krůtu. Naopak by se měli vyhnout červenému masu, mléčným výrobkům či kukuřici. Lidé s krevní skupinou B by měli jíst dostatek bílkovin, mléčných výrobků, mořských plodů a ovoce. Omezit by měli bílé maso, pšenici, kukuřici a arašídy.

Fotografie: Pixabay

Lidé s krevní skupinou AB by měli jíst hlavně mléčné výrobky, ryby, semínka, tofu a zeleninu. Vyhnout by se měli bílému masu, kukuřici, fazolím a pohance. Ti, co mají krevní skupinu 0, by měli mít stravu bohatou na bílkoviny, ryby, zeleninu, ovoce a fazole. Naopak by měli omezit semínka a pšenici. Také by neměli konzumovat příliš mnoho mléčných výrobků ani kukuřici. To pro ně není vhodné.

Krev má spojení i s osobností

Lidé s krevní skupinou A vědí, jak projevit soucit a mají smysl pro organizaci. Krevní skupina B dává do vínku přátelskost. Meditace je důležitou součástí osob s touto krevní skupinou. Krevní skupinu AB mají jedinci, kteří často myslí dopředu a mají racionální mysl. Krevní skupina 0 dává lidem sebevědomí a dobrý praktický smysl. Tito lidé jsou extrémně pozorní a také velmi empatičtí.

Fotografie: Freepik

Lidé s „áčkem“ mají vysokou hladinu kortizolu a měli by preferovat relaxační aktivity. Lidé s krevní skupinou B by měli kombinovat intenzivní cvičení s meditací. Osoby s krevní skupinou AB vyžadují personalizované tréninky, které se zaměřují na různé části těla. Osobám s krevní skupinou 0 se doporučuje intenzivní fyzické cvičení. Pochopitelně se však někteří jedinci mohou vymykat.

Zdroj: Daily Telegraph, Harvard Health Publishing, Tandfonline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]