Krupicové noky jsou v polévkách dokonalou náhradou klasických nudlí

Nejsou to jenom nudle nebo drobení, co se dá využít ve vývarech. Zkuste také populární krupicové noky. Jsou chutné i snadné. A mají opravdu široké spektrum využití, jelikož se hodí do řady polévek. Je jedno, zda vaříte kuřecí, hovězí, nebo zeleninový vývar, či používáte třeba jenom vnitřnosti. Všude tam, kde se dají použít klasické nudle, se hodí i tato alternativa.

Co budete potřebovat?

Že jsou krupicové noky opravdu velmi jednoduché, to jasně dokládá i seznam ingrediencí, které budete potřebovat. Vlastně jsou jenom dvě. A to navíc takové, které doma jistě najde každý. Potřebovat budete pouze vejce a krupici. Množství samozřejmě volte podle toho, kolik polévky plánujete vařit a kolik strávníků bude třeba nasytit.

Smíchejte obě ingredience

Krupicové noky vytvoříte velmi jednoduše. Základem je vajíčko, které je třeba nejprve rozšlehat v misce. Potom k němu přidávejte krupici. To dělejte postupně, za neustálého míchání. Je třeba dosáhnout správné konzistence, která by neměla být ani příliš řídká, ani příliš tuhá. Toho dosáhnete právě a jenom tím, že budete krupici přidávat opravdu postupně. Když je těsto na krupicové noky hotové, tak ho nechte odpočívat. Postačí zhruba 30 minut při pokojové teplotě, díky čemuž krupice natáhne vlhkost, nabobtná a množství se zvětší.

Nyní uvařit

Mnoho lidí hází krupicové noky přímo do polévky, což nedoporučujeme. Jelikož se nějaká ta krupice uvolní, negativně se to podepíše na čirosti vašeho vývaru. Proto je doporučujeme vařit zvlášť. A to v hrnci s osolenou vodou. Tu přiveďte k varu a poté pomocí dvou lžic vytvářejte jednotlivé krupicové nočky, které házejte do vroucí vody. Nok je obvykle uvařený ve chvíli, kdy se delší dobu drží na hladině.

Na závěr do polévky

Když máte noky uvařené, přišla chvíle, kdy je lze vložit do hrnce s polévkou. Zde je před podáváním nechte minimálně 10–15 minut. A to proto, že dokážou výrazně nasát trochu vývaru, a tedy samotné chuti. Při servírování tak zajistíte, že budou chutnat ještě o kousek lépe.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]