Kuřecí kapsa je hit. Zkuste varianci s parmezánem, rajčatovou omáčkou nebo bešamelem

Kuřecí kapsu někdy jedl asi každý. Není to jenom klasika se šunkou a sýrem, podívejte se na mnohem zajímavější verze. Ty vás přesvědčí o tom, že i něco tak jednoduchého se dá připravit zcela jinak. Následně vás chuť přesvědčí o tom, že není dobré zůstávat jenom u běžné klasiky, když existuje tolik zajímavějších alternativ.

Použijte parmezán

První variantou je kuřecí kapsa s parmezánem. Zde je postup víceméně podobný, jako je tomu u klasického receptu. Pouze místo šunky a eidamu použijete kvalitní parmezán. Následně kapsu obalíte v trojobalu a dáte do oleje usmažit. Ideální přílohou jsou hranolky nebo opečené brambory. A až ochutnáte, budete tuto variantu stoprocentně milovat. Hlavně proto, že parmezán nabídne velmi zajímavou slanou chuť, stejně jako unikátní aroma, které eidam nikdy nevytvoří.

Zkuste rajčatovou omáčku

Druhou variantou, kterou doporučujeme vyzkoušet je kapsa s rajčatovou omáčkou. Doplnit jí můžete jak variantu klasickou, tak i variantu s parmezánem. Začátek postupu je v obou případech stejný. Vznikne vám smažená kuřecí kapsa. Následně vezmete zapékací mísu, do které dáte rajčatovou omáčku. Na ni položíte usmažené kapsy, které následně posypete sýrem a bazalkou. Takto dáte do trouby předehřáté na 180 stupňů a budete péct po dobu 20 minut. Na talíř servírujte kapsu přelitou trochou rajčatové omáčky a nechte se unést velmi povedenou chutí.

Nebojte se bešamelu

Mnoho lidí používá bešamel jenom ve chvíli, kdy připravuje lasagne. Bešamel je však jednou ze základních omáček, která vznikne svařením mléka a mouky. Když máte bešamel připravený, dochuťte ho a nalijte do zapékací mísy. A následně nastává opět čas na kuřecí kapsy. Variantu necháme na vás. Opět se ale bude jednat o verzi smaženou, kterou následně přendáte do zapékací mísy a poté vložíte do trouby na 20 minut. Po vyndání naservírujte spolu s bešamelovou omáčkou a opět ochutnejte. Také jde o lahodnou verzi, že ano?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]