Pečená pikantní kuřecí křidélka: Skvělý recept, dělám vždy 2 plechy! Jsou hotové za pár chvil a chuťově se jim nic nevyrovná

Tohoto jídla si zaručeně musíte připravit aspoň 2 plechy, protože je to opravdu moc dobré. K tomu je to i jednoduché na přípravu.

Kdo by nemiloval kuřecí křidélka? Toto jídlo je naprosto skvělé, ať už je připravované na grilu a nebo v troubě. A vy si je nyní můžete připravit i sami doma. Ale raději si jich udělejte více, protože jsou tak dobrá, že nebudete moci odolat. Je to velmi jednoduché a hotové do pár minut. Tak co, vyzkoušíte to?

Co budete potřebovat

K přípravě těchto kuřecích křidélek budete potřebovat pouze ingredience, ze kterých smícháte marinádu. Je to velmi jednoduché, ale také moc dobré. Potřebovat tedy budete:

  • kuřecí křídla
  • lžička papriky
  • sůl, pepř
  • špetka zázvoru
  • 1 lžíce olivového oleje
  • špetka muškátového oříšku

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si kuřecí křídla omyjte pod studenou vodou a poté je utřete papírovým ubrouskem. Marinádu si připravte smícháním olivového oleje s výše uvedeným kořením. Tuto marinádu si rozetřete na křídla a maso v ní dobře obalte. Musí rovnoměrně proniknout ke každému kousku kuřete. Křídla dejte do sáčku a dejte asi na 3 hodiny do ledničky.

Fotografie: Pexels

Marinovaná křídla poté vyndejte z lednice a vložte je do zapékací misky. Tu poté vložte do trouby a pečte při 200 stupních. Občas otočte, aby kuře bylo pořádně propečené. Nakonec už jen kuřecí křídla vyndejte z trouby a můžete podávat. Jako přílohu si můžete připravit buď brambory a nebo si dejte obyčejný chléb. Tak i tak si rozhodně pochutnáte. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*