Zahoďte pánev a připravte si luxusní a zdravé v troubě pečené kuřecí nugetky! Jsou ještě lepší než ty z McDonaldu a KFC

Snadný a rychlý recept na domácí kuřecí nugetky v sýrovém těstíčku potěší i ty z vás, kteří drží dietu. Tuk se jim totiž obloukem vyhnul.

Kuřecí nugetky jsou oblíbenou pochoutkou téměř každého – dětí i dospělých. V křupavém, dobře okořeněném těstíčku se ukrývá šťavnaté kuřecí maso, které se díky vhodné úpravě takřka rozpadá na jazyku. Jedinou nevýhodou tohoto pokrmu je jeho kalorická hodnota. Kvůli smažení se řadí mezi nezdravá jídla. To ale můžete snadno změnit. Vyzkoušejte jeho odlehčenou verzi, která se místo smažení peče v troubě. Pro ještě lepší pocit můžete v receptu použít celozrnnou strouhanku a sójové mléko.

Ingredience potřebné pro přípravu:

  • 2 kusy kuřecích prsních řízků
  • 2 vejce velikosti M
  • 100 gramů tvrdého sýra
  • 160 gramů strouhanky (pro zdravější verzi zvolte celozrnnou)
  • 300 mililitrů polotučného mléka
  • 8 polévkových lžic rostlinného oleje (nejlépe slunečnicového)
  • 1 čajová lžička mleté sladké papriky
  • 1 čajová lžička soli
  • mletý pepř dle chuti

Postup přípravy pečených kuřecích nugetek

Jestliže jste si pro svůj oběd či teplou večeři naplánovali přípravu pečených kuřecích nugetek, ze všeho nejdříve si nachystejte potřebné suroviny a nádobí. Jakmile to budete mít hotové, vezměte si k ruce kuřecí maso. To před krájením očistěte od případných blan a zbytků kostí, ovšem rozhodně jej neoplachujte pod tekoucí vodou (riskovali byste zanesení případných bakterií na veškeré nádobí ve dřezu). Oba kuřecí prsní řízky nakrájejte na dlouhé proužky o tloušťce asi 1 centimetr.

Zpracované maso následně vložte do dostatečně velké mísy a zalijte ho 300 mililitry polotučného mléka. Pokud chcete mít připravovaný pokrm co nejzdravější, nahraďte kravské mléko sójovým, popřípadě kokosovým mlékem.

Maso nechte naložené alespoň půl hodiny. V čase, kdy čekáte, si na jemném struhadle nastrouhejte připravený tvrdý sýr. Poté si do středně velké mísy sesypte strouhanku, mletou sladkou papriku, sůl i pepř a všechny suroviny dobře promíchejte.

Do směsi následně přidejte nastrouhaný sýr a 8 polévkových lžic rostlinného oleje a celou směs opět důkladně promíchejte. V menší misce poté rozšlehejte obě připravená vejce.

Po uplynutí 30 minut pro naložení kuřecího masa v mléce, jednotlivé kousky postupně vyndávejte a obalte je. Nejprve je namočte do rozšlehaných vajec, a následně do směsi strouhanky, sýra a koření. Připravené nugetky vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem.

Dbejte na to, abyste mezi jednotlivými kousky dělali dostatečné mezery – neměly by se dotýkat. Nugetky pečte v troubě předehřáté na 180 °C po dobu 20 minut. Během pečení si k nim snadno stihnete připravit přílohu (skvělé jsou vařené brambory) i sýrovou omáčku. Pro tu rozpusťte na pánvi trochu másla a přidejte nastrouhaný sýr, který okořeňte bylinkami. Jakmile se sýr začne rozpouštět, přidejte k němu zakysanou smetanu. Na mírném ohni vařte za občasného míchání asi 8 minut. Hotovou ihned servírujte.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]