Kuřecí v těstíčku, které budete milovat. Jak pro chuť, tak snadnou přípravu

Máte na něco chuť a rádi byste si dali drůbeží maso? Pokud ano, mámo pro vás dobrý tip. Na skvělé a jednoduché kuřecí v těstíčku. Tento recept se postupně stává velkým hitem. Jak by také ne, když jsou s ním spojena jenom samá pozitiva. Je jednoduchý na přípravu, je velmi chutný a pokud si spočítáte i cenu ingrediencí, tak vás potěší i to, že je levný. Pojďme na něj.

Tyto ingredience budete potřebovat

Aby se vám kuřecí v těstíčku skutečně povedlo, tak se pochopitelně neobejdete bez hlavních ingrediencí. Které to jsou? Jedná se o věci, které jsou zcela běžné. V té správné kombinaci však pomohou připravit až neobyčejné jídlo. Abyste ho mohli ochutnat, mějte k dispozici:

  • 2 kuřecí prsa
  • 150 g strouhaného sýra
  • 2 vejce
  • 2 lžíce majonézy
  • 2 lžíce mouky
  • Sůl a pepř

Začínáme masem

Kuřecí prsa naporcujte na plátky podobně, jako když se chystáte na přípravu řízků. Jakmile je maso připravené, tak už stačí jenom jeho dochucení, a to tak, že ho osolíte a opepříte. V tu chvíli ho můžete na chvíli odložit stranou, jelikož si připravíte chutné těstíčko.

Smíchejte jednotlivé ingredience

Příprava těstíčka není nic složitého, jelikož se nejedná o nic jiného než jenom o smíchání jednotlivých ingrediencí. Ty míchejte do té doby, dokud vám nevznikne jemné a také vláčné těsto, které nebude mít hrudky. Jakmile jste s jeho konzistencí spokojeni, můžete pokračovat a už pomalu tvořit zapečené kuřecí v těstíčku.

Obalte maso a vložte na pánev

Následující postup je velmi jednoduchý. Vezměte vždy plátek masa, ten obalte v těstíčku a rovnou ho vložte na pánev. N ní by měl být dostatek horkého oleje. Takto smažte s jedné strany dozlatova následně otočte. Po otočení přichází na řadu i samotný sýr, který jste dosud nepoužili. Tím kuřecí maso přímo na pánvi posypte. Zatímco druhá strana se bude opékat, tak se sýr bude pozvolna rozpouštět. Když je maso hotové, tak ho můžete vyndat z pánve, nechat ho trochu okapat a servírovat. A co je ideální přílohou? My doporučíme klasiku v podobě hranolek nebo kroket. S těmi chutná kuřecí v těstíčku zaručeně nejlépe.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]