Kvašený česnek v medu probudí k životu i mrtvého. Originální recept pomáhá proti chřipce a nachlazení

Fotografie: Depositphotos

Na nachlazení existuje mnoho triků, kterými se lidé snaží vyléčit. V tomto případě je dobré vyzkoušet i kvašený česnek v medu, který je dobrým bojovníkem proti chřipce.

Již dlouho je známo, že česnek podporuje léčbu několika nemocí. Lidé ho používají jako přírodní antibiotikum a nyní ho mohou vyzkoušet i v případě, že začnou mít příznaky nachlazení. Nemusíte ihned běžet do lékárny, když lze použít to, co má téměř každý doma. Stačí znát recept, se kterým si jednoduše připravíte domácí lék, radí lékařka Katherine Marengo.

Pozitivní účinky česneku

Kvašený česnek umí nejen léčit nachlazení, ale také výborně posiluje imunitu. Česnek a med jsou suroviny, jež mají silné léčivé vlastnosti. Pokud si z nich zpracujete lék nebo jídlo, podpoříte tím i celkové zdraví. Produkty s touto surovinou obsahují hodně probiotik a pokud je budete konzumovat, podpoříte tím zdraví svých střev. Bakterie ve střevech totiž výrazně ovlivňují lidskou imunitu.

Fotografie: Pexels

Česnek se dlouhodobě používá jako lék proti různým onemocněním. Jestliže k němu přidáte i med a budete tuto kombinaci konzumovat nalačno, bude to pro tělo velmi prospěšné. Tyto ingredience jsou nejlepší, když je člověk přijímá surové, protože neztrácí své blahodárné účinky pro lidský organismus. Někteří lidé věří tomu, že když se tato kombinace konzumuje ráno nalačno, předchází tak člověk rakovině.

Vyrobte si lék

Samostatný česnek je sice velmi účinný na mnoho věcí, ale med umí jeho prospěšné vlastnosti zkvalitnit. Můžete si vyrobit i lék, který výrazně zlepší vaše zdraví. Jedná se o pastu, u níž už po týdnu konzumace pocítíte její pozitivní účinky. Budete potřebovat 1 šálek medu a 10 stroužků česneku. Ty si oloupejte a dejte do mixéru.

Fotografie: Freepik

Následně je rozmixované vložte do sklenice a přidejte med. Sklenici uzavřete a nechte týden na chladném místě. Každý den byste si měli dát jednu lžíci na prázdný žaludek.Celková doba užívání by měla být 7 dnů. Poté si dejte na týden pauzu a následně kúru znovu opakujte. Dávejte si pozor na to, abyste si doopravdy dali pauzu.

Fotografie: Freepik

Mezi hlavní výhody této metody patří zlepšení krevního oběhu, úprava krevního tlaku a snížení hladiny špatného cholesterolu. Zároveň tlumí v těle záněty, posiluje imunitní systém, zmírňuje kašel a léčí nachlazení a chřipku. Pokud se rozhodnete pro tuto metodu, raději se vyhněte tučným jídlům a cukru.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]