Pěstování česneku v lahvi je možné po celý rok

Koupit kvalitní česnek, to je dnes umění. Proto se mnoho lidí rozhodne k tomu, že si ho raději vypěstuje. Ti co mají zahradu, ti mají výhodu. A co ti, kteří ji nemají? I ti to mohou zkusit. Pomocí této unikátní metody, kdy stačí jenom obyčejná láhev.

Stačí nádoba s vodou

A nemusí to být vždy jenom láhev, jelikož postačit může jakákoliv nádoba s vodou. A potom už postačí mít jenom pár paliček česneku, které takto netradičně zasadíte. Postup to není nijak složitý.

Důležité je zajistit jenom dvě věci. Tou první je stále dostatek vody, kterou musíte pravidelně dolévat. Tou druhou věcí je to, že by palička česneku měla být stále lehce ponořena ve vodě, ze které bude česnek čerpat potřebné živiny.

Teplé a slunné místo

Takto pěstovaný česnek je vhodné dát nejlépe na okno, kde bude mít dostatek slunce a také dostatek tepla. A brzy uvidíte, jak vám bude zajímavě růst. A nejenom, že můžete použít samotné stroužky. Klidně lze použít i výhonky, které z něho rostou.

I jako metoda klíčení

Tento postup se dá využít také v případě, kdy chcete česnek zasadit klasicky do zeminy. Tato metoda se hodí ve chvíli, kdy ho chcete nechat rychle a také důkladně naklíčit.

Potom už je postup snadný, protože jednotlivé stroužky přesunete do zeminy a začnete běžně pěstovat. Zeminou nemusí být jenom záhon, ale třeba i truhlík nebo květináč. Stačí trocha zeminy a je to.

Pro chuť, ale i pro zdraví

A proč česnek pěstovat a používat? V první řadě proto, že řada jídel se bez něho v podstatě neobejde. Jak proto, že jim dodá vůni, tak jim dodá také skvělou chuť. Dále nelze zapomínat ani na to, že je dobrým pomocníkem pro zdraví. Ne nadarmo se mu říká přírodní antibiotikum. A čím je kvalitnější, tím je silnější. I to je důvod, proč nekupovat nekvalitní čínský, ale proč je lepší si svůj domácí český raději vypěstovat. Zvláště, když je to tak snadné.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]