Květináče z betonu lze vytvořit velmi jednoduše. Stačí použít staré hadry

Proč je kupovat, když si je můžete vyrobit. A to velmi jednoduše. Podívejte se, jak si vytvořit unikátní květináče z betonu. Nemusíte se bát ani toho, že budete potřebovat mnoho věcí, ani se nemusíte obávat složitých postupů. Tento nápad je jedním z těch, které rozhodně zaujmou na první pohled. Už nyní můžete přemýšlet nad tím, kam květináče umístíte a jakou květin u do nich zasadíte.

Co budete potřebovat? Stačí kýbl, hadr a beton

Nebudete věřit tomu, jak jednoduché toto všechno je. Postačí vám jenom tři věci. První je beton, který dnes můžete snadno koupit v jakémkoliv hobby marketu. Dále to bude starý hadr. Těch doma jistě najdete více než dost. A co je to třetí? Je to kýbl nebo nádoba. To proto, že právě přes ni hadr nasáklý betonem přehodíte, aby uschl. Můžete tak zvolit různé možnosti a velikosti podle toho, jak chcete, aby květináč vypadal.

Jak na to? Postup je jednoduchý

Jako první si namíchejte beton. Jelikož v hobby marketu nakoupíte již hotovou směs, není to absolutně nic složitého. Když máte, vezmete starý hadr, ale může to být i kus jakékoliv nepotřebné látky. Tu namočíte do betonu tak, aby co nejlépe nasákla. Chvíli ji v betonu nechte, potom zvedněte a nechte mírně okapat. Potom už látku přehodíte přes vybranou nádobu jakéhokoliv tvaru nebo velikosti. Podle toho určíte, jaký tvar a vzhled budou květináče z betonu mít.

A poté? Už jenom čekáte na to, až vše ztvrdne. To bude trvat i několik hodin. A to podle toho, jakou směs jste použili. Potom opatrně oddělíte hadr od nádoby a otočíte ho dnem dolů. V tu chvíli je květináč vyrobený.

Zkrášlí vaši domácnost i exteriér

Jelikož se jedná o květináče z betonu, tak si můžete být jisti tím, že jsou velmi odolné. Nejenom, že je budete moci používat v interiéru, ale můžete je používat také v exteriéru. Třeba u vašeho domu, nebo také na zahradě. Odolají různému počasí a stále budou vypadat dokonale. Vyzkoušejte je a přesvědčte se sami.