Lahodný nakládaný bůček stačí jenom uvařit a obalit v tajném koření

Nejenom ten pečený, ale i nakládaný bůček je skvělou pochoutkou, které neodolá žádný milovník masa. Recept je velmi snadný a zvládne ho každý. I ten, co není v kuchyni zase až tak jako doma. Podívejte se, jak si lahůdku pro milovníky masa připravit.

Co budete potřebovat?

Základem receptu na nakládaný bůček je především samotné maso a dále pochopitelně také ona správná směs koření, bez které se nelze obejít. Konkrétně budete potřebovat toto:

  • 1 kg bůčku
  • 6 sušených švestek
  • 7 stroužků česneku
  • 3 cibule
  • 200 g soli
  • 2 lžíce cukru
  • 2 bobkové listy
  • 3 lžíce mletého pepře
  • 1 litr vody

Základem je vaření

Aby se vám nakládaný bůček povedl, je třeba zachovat správný technologický postup. Dejte vodu do hrnce, potom přidejte cukr, sůl, oloupanou přepůlenou cibuli, sušené švestky a také bobkový list. V tu chvíli začněte zahřívat, dokud se voda nezačne vařit.

Když tekutina dosáhne bodu varu, tak do ní hodíte bůček. Ten nakrájejte na několik větších kousků, dejte ho do vařící vody, stáhněte plamem, přiklopte poklicí a takto vařte po dobu zhruba 25 minut, aby maso změklo.

Nechte chladnout

Po uplynutí času vypněte sporák a z hrnce sundejte poklici. Dále si vašeho hrnce nevšímejte. Nechte ho při pokojové teplotě chladnout. A to po dobu dvanáct hodin. Takto se bude váš bůček i zároveň marinovat ve vodě.

Vyndejte a ochuťte

Po dvanácti hodinách je možné váš bůček vyndat z vody a následně ho můžete začít obalovat v koření. Tím mu dáte skvělou požadovanou chuť. Základem je prolisovaný česnek smíchaný s pepřem, kam je možné přidat i trochu chilli, pokud máte rádi ostřejší. Bůček touto marinádou opravdu velmi důkladně pomažete ze všech stran.

Marinujte v lednici

Takto okořeněný naložený bůček zabalte do alobalu nebo do potravinové folie a dejte ho do lednice. Zde ho nechte marinovat několik hodin, aby nasákl chuť koření. Potom můžete ochutnat. Takto by měl vydržet klidně i 1 až 2 týdny a garantujeme vám, že pokud ho zakrojíte až po několika dnech, bude chutnat podstatně lépe, než pár hodin po naložení.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]