Popelář překvapil autistického chlapce. Jeho matka padla v slzách na kolena, když si uvědomila, co se v tu chvíli děje

Fotografie: Depositphotos

Pětiletý chlapec miluje popeláře. Každý týden pravidelně čeká, až pojedou kolem. Tentokrát jej však čekalo překvapení. Dojemné video už zhlédli miliony lidí.

Tito dva mají mezi sebou opravdu neobvyklé pouto. Autistický chlapec a místní popelář se zdraví každý týden už po dlouhé měsíce. Chlapec je fascinovaný vším, co se této práce týká a nemůže se dočkat, až zase uvidí své oblíbené popelářské auto. Tentokrát však nezůstalo jen u mávání. Malého chlapce čekalo překvapení, ze kterého si sedl na zadek.

Popeláři mává pokaždé, když jede kolem

Kdo nechtěl být jako dítě popelářem? Z nějakého důvodu je to povolání, které se mnoha dětem líbí. A výjimkou není ani pětiletý Daniel Mulligans z Kalifornie. Moc dobře ví, kdy u nich jezdí popeláři a tak pravidelně každé pondělí čeká se svojí maminkou před domem, aby mohl popelářskému autu zamávat a dívat se, co tato práce obnáší.

Fotografie: Depositphotos

Daniel však také trpí autismem a tak se socializuje a komunikuje trochu jinak, než ostatní děti. Miluje všechny náklaďáky, ale popelářská auta jsou prostě nejlepší. Pozorně také sleduje jak popelář popelnici nasadí na vůz, vysype ji a zase vrátí na místo. Jednoduše ho to fascinuje. Tentokrát na něj však čekal výjimečný den.

Popelář dnes z auta vystoupil

Popelářské auto totiž zastavilo před jeho domem. Manuel Sanchez, popelář, který na Daniela každé pondělí mává, se zeptal jeho maminky, jestli mu může něco dát. Pak vystoupí z auta a v ruce nese obrovskou krabici. Daniel se dívá na svou maminku a pak zpátky na Manuela. Maminka ho povzbudí, aby se šel podívat, co to popelář nese.

Daniel tedy zvědavě přiběhne k Manuelovi a ten položí krabici a otevře ji. Tam se skrývá velké popelářské auto. Daniel ani jeho rodiče nechápou, co to Manuela napadlo. Přesně takové auto prý Daniel měl, ale bohužel se mu rozbilo. A teď mu jeho oblíbený popelář přinese přesně to stejné. Daniel je nadšený, ale projevuje emoce po svém. Jeho tatínek si s Manuelem potřese rukou a poděkuje mu za úžasnou pozornost, kterou jeho synovi projevil.

Lidé chválí pozorného popeláře

Dojemné video zhlédli už téměř čtyři miliony lidí. Mnozí chválili Manuela za jeho laskavost. Tento příběh je příkladem toho, jak velký význam může pro někoho mít takový akt laskavosti a soucitu. Manuel tak ukazuje, jak je důležité projevovat empatii a starat se o druhé a to zejména o ty, kteří to nemají v životě úplně jednoduché. Na setkání malého Daniela s jeho oblíbeným popelářem se můžete podívat ve videu níže.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]