Léčivá kúra ze zmačkaných listů zelí: Přiložte je na jakoukoliv část vašeho těla a pocítíte dosud neukojitelný účinek!

Zelné listy přináší řadu zdravotních přínosů, z nichž může těžit naprosto každý. Toto jsou 4 recepty na léčivou kúru, jež vyléčí vaše klouby.

Zelí je velmi chutná zelenina, která si našla hojné využití v mnoha tradičních kuchyních z celého světa. Mnoho lidí ovšem neví, že tato rostlina pomáhá také účinně dezinfikovat pokožku, podpořit její regeneraci a především léčit kloubní a žilní onemocnění. Abyste z jejích blahodárných přínosů mohli těžit i vy, níže se můžete seznámit se 4 recepty na léčivou kúru ze zelných listů, která vám pomůže ulevit si od zanícených a bolavých kloubů.

1) Zelná léčivá kúra s medem

K přípravě prvního receptu na léčivou kúru budete potřebovat kromě listů zelí pouze jednu ingredienci – med. Listy nejprve řádně umyjte, osušte a poté je na chvíli nechte zahřát v mikrovlnné troubě, aby byly horké. Jakmile budete mít hotovo, potřete je 1 polévkovou lžíci medu a namazanou stranou je přiložte na bolavou oblast. Listy také nezapomeňte omotat teplým ručníkem nebo obvazem, aby pořádně držely, a nechte kúru působit přes noc. Proces opakujte každý den, dokud bolest neustoupí.

2) Zelná léčivá kúra s kafrovým olejem

Vyrobte směs z 1 polévkové lžíce medu, 1 polévkové lžíce hořčice a 1 polévkové lžíce kafrového oleje. Tou následně potřete jednu stranu zelného listu a poté list namazanou stranou přiložte na postiženou oblast. Kúru opět připevněte obvazem nebo horkým ručníkem a nechte ji působit alespoň 4-5 hodin. Poté místo očistěte a proces opakujte každý den, dokud bolest neustoupí.

3) Zelná léčivá kúra ze zmačkaných listů

Připravte si listy zelí, řádně je omyjte, osušte a poté je opatrně začněte mačkat, dokud z nich nezačne vytékat šťáva. Změklé listy následně přiložte bez žádných dalších ingrediencí na postižené místo a připevněte je potravinářskou fólií nebo teplým hřejivým materiálem. Kúru nechte působit přes noc a proces opakujte každý den do doby, než bolest odezní.

Fotografie: Pixabay

4) Zelná léčivá kúra s tabletou aspirinu

Aspirin patří mezi nejoblíbenější léky, které účinně působí proti bolesti, horečce a zánětům. Je proto skvělým prostředkem, který pomůže zvýšit účinek zelné léčivé kúry. Smíchejte 1 čajovou lžičku medu s podrcenou tabletou aspirinu, směsí potřete jednu stranu předem umytého a osušeného zelného listu a obklad přiložte namazanou stranou na postižené místo. Kúru nechte působit přes noc a proces opakujte, dokud bolest neodezní.

Zdroj: Healhline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]