Tyto plody prodlouží váš život až o 22 let. Jezte je každý den a uzdravte své tělo

Borůvky dokážou účinně regenerovat jaterní tkáň, očišťují tělo od toxinů a posilují cévní systém. To je ale pouze malá část jejich unikátních ozdravných schopností, které dokonce umí prodloužit život.

Lidské tělo má přirozenou schopnost obnovy a regenerace buněk. Tato schopnost se však s narůstajícím věkem pomalu vytrácí, až nakonec nastane smrt. Pravidelná konzumace některých druhů potravin dokáže stimulovat tuto schopnost obnovy, a tím prodloužit lidský život přímo úměrně tomu, jak často a v jakém množství si tuto potravinu dopřáváme. Jednou z takových potravin jsou borůvky, které vynikají svou schopností podporovat přirozený mechanismus opravy poškozených buněk.

Ovoce dlouhověkosti

Drobné fialové kuličky se řadí mezi nejzdravější druhy ovoce na světě. Za toto výsadní postavení vděčí nadprůměrnému obsahu antioxidantů, které pomáhají odstraňovat volné radikály vzniklé metabolickými procesy nejrůznějších látek, a jejich odvádění pryč z těla. Díky této očistné funkci zabraňují vzniku degenerativních chorob, zefektivňují činnost imunitního systému a udržují v dobré kondici kardiovaskulární systém.

Fotografie: Pixabay

Podle studie amerického ministerstva zemědělství dokonce borůvky obsahují sloučeniny, které aktivně zpomalují procesy stárnutí. Pakliže se z borůvek připraví extrakt, jeho účinky jsou natolik silné, že dokážou pozdržet degenerativní procesy v těle až o 28 procent, což odpovídá zhruba 22 letům lidského života. Stačí si jich dopřát 50 až 70 gramů denně.

Nejdůležitější je slupka

Nositelem zázračných účinků je zejména fialové barvivo přítomné ve slupce borůvek. Ty nejsou nijak houževnaté ani nepříjemné, a proto jejich konzumací potěšíte své chuťové buňky, ale také i každou další buňku v těle, včetně těch nervových. Pokud si proto chcete udržet dlouhodobě dobrou mentální kondici, neměli byste borůvky ze svého jídelníčku vynechat.

Fotografie: Pixabay

Pověstná je i schopnost borůvek zlepšovat zrak. Pomáhají totiž regenerovat také buňky oční sítnice, což zlepšuje jejich adaptaci na ostré světlo. To se vám může hodit, pokud velkou část dne strávíte pohledem do jasně zářivého monitoru počítače. Pokud si navíc dáte čerstvé bobulky, předejdete tak zácpě. Jestliže borůvky usušíte, skvěle pak fungují proti průjmu. Kromě sušení pak můžete z borůvek připravit i různé šťávy, kompoty, čaje nebo tinktury, čímž zvýšíte koncentraci účinných látek a zlepšíte tak jejich působení.